וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט סגרה בעליות

ניר צליק

14.7.2009 / 23:13

לאחר יום מסחר תנודתי, המדדים המובילים סגרו בירוק: דאו ג'ונס עלה ב-0.3%, נאסד"ק הוסיף 0.4% . דל נחלשה ב-8.1%

המסחר בוול סטריט הסתיים בעליות על רקע התוצאות הטובות מהצפוי של גולדמן סאקס כאשר מנגד נתוני המכירות הקמעוניות עוררו חשש בקרב המשקיעים. דאו ג’ונס עלה ב-0.3% ל-8,359 נקודות, נאסד"ק הוסיף 0.4% ל-1,800 נקודות ו-S&P 500 התחזק ב-0.5% ל-906 נקודות.

בשוק הסולידי, מחירי איגרות חוב לעשר שנים של ממשלת ארצות הברית ירדו והתשואה עליהן עלתה ב-0.101% ל-3447%

בזירת המקרו, מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה ב-1.8% ביוני לעומת מאי - העלייה החדה ביותר מאז נובמבר 2007, כך דיווח היום משרד העבודה האמריקאי. העלייה במדד היתה מעל לתחזיות אנליסטים לעלייה של 1.2%. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, עלה ב-0.5% ביוני, בהתאם לתחזיות. לעומת יוני 2008, עלה מדד המחירים ליצרן ב-4.6%.

המשקיעים שציפו להתאוששות מהירה של הכלכלה קיבלו היום כתף קרה מטימותי גייתנר, שר האוצר האמריקאי, שהזהיר בנאום שנשא בסעודיה כי התאוששות הכלכלה תהיה ארוכה מהצפוי. לדבריו, הכלכלה העולמית ככל הנראה תסבול ממכשולים ועיכובים לפני שתתאושש באופן מלא מהמשבר הכלכלי, בשל גירעונותיהן המתרחבים של ממשלות העולם".

גייתנר העריך כי המשבר הזה היה ברוטאלי בהיקף ובחומרת הנזק שהסב לכלכלות ברחבי העולם. בהתחשב בהיקף הנזק למערכות הפיננסיות, אובדן ההון והתיקונים ההכרחיים לאחר תקופה ארוכה של הלוואות מופרזות ברחבי העולם, נראה שזה ריאליסטי לצפות להתאוששות הדרגתית, עם יותר תנודות חיוביות ושליליות מהרגיל בתקופות מיתון".

גולדמן סאקס: הכנסות שיא

גולדמן סאקס דיווח היום על רווח גדול בהרבה מהצפוי ברבעון השני של 2009 לאחר שהכנסות שיא ממסחר ופעילות החיתום הובילו את הבנק לרווח הרבעוני הגדול ביותר שלו אי פעם.

הרווח הנקי של גולדמן סאקס ברבעון שהסתיים ב-26 ביוני הסתכם ב-3.44 מיליארד דולר, או 4.93 דולר למניה, זינוק של יותר מ-60% לעומת רווח של 2.09 מיליארד דולר או 4.58 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2008. הכנסותיו של הבנק עלו לרמת שיא של 13.8 מיליארד דולר ברבעון השני, זינוק של 46% לעומת הכנסות של 9.42 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

סאן מיקרוסיסטמס, יצרנית השרתים שנמצאת בתהליך רכישתה על ידי ענקית התוכנות העסקיות אורקל, דיווחה היום כי ברבעון שהסתיים ביוני, עברה להפסד נקי, וכי הכנסותיה צפויות להיות נמוכות מתחזיות האנליסטים. לפי הודעת החברה, הכנסותיה צפויות להסתכם ב-2.58-2.68 מיליארד דולר ברבעון, שהינו רבעון הכספים הרביעי של החברה. תחזיות האנליסטים היו להכנסות בסך 3.058 מיליארד דולר.

ברבעון המקביל ב-2008 דיווחה סאן על הכנסות בסך 3.78 מיליארד דולר. בנוסף, צופה החברה כעת הפסד נקי ברבעון, בטווח של 24-34 סנט למניה. ללא סעיפים חד פעמיים, צפוי ההפסד לעמוד על 6-16 סנט למניה.

במניות הישראליות, קובי ויהודית ריכטר, ממייסדי אורבוטק רכשו מניות של יצרנית ציוד הבדיקה למסכים שטוחים ומעגלים מודפסים בכ-12 מיליון דולר. השניים רכשו ב-7 ביולי כ-1.2 מיליון מניות במחיר של 10 דולר למניה וכעת מחזיקים בכ-2.6 מיליון מניות או ב-7.7% ממניות החברה. העסקה מומנה מכספם הפרטי.

אלביט הדמיה נסחרת על רקע סיומו של מחקר שסיימה בהצלחה אינסייטק, החברה הבת בנושא כאבים נוירופתיים אשר בוצע באוניברסיטת ציריך שבשווייץ. קבוצת רופאים בבית החולים האוניברסיטאי של ציריך ערכה מחקר היתכנות שבחן את אפשרות השימוש בניתוח מוח באמצעות אולטרה-סאונד ממוקד מונחה תהודה מגנטית לטיפול בכאב נוירופטי.

כאב נוירופטי הוא כאב כרוני הנגרם כתוצאה מפציעה או מחלה שפגעה במערכת העצבים. המחקר נערך על עשרה מטופלים בוגרים המאובחנים כסובלים מכאב נוירופטי כרוני אשר עברו בהצלחה ניתוח מוח לא-פולשני. במעקב שבוצע שלושה חודשים לאחר תום הטיפול, הפגינו המטופלים שיפור במדדי עוצמת הכאב ובצמצום כמויות משככי הכאבים, וזאת ללא תופעות לוואי שליליות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully