ירידה של 20% בכניסות תיירים לישראל במחצית הראשונה

הלמ"ס: במחיצת הראשונה של 2009 נרשמו מיליון כניסות מבקרים לישראל - ירידה של 20% בהשוואה לחודשים המקבילים אשתקד. הירידה: כלל הנראה בשל עופרת יצוקה

  • למ"ס
רוית הכט

בחודשים ינואר-יוני נרשמו 1.2 מיליון כניסות מבקרים – ירידה של 20% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. 1 מיליון היו כניסות של תיירים (ירידה של 18% לעומת אשתקד) ו-134 אלף של מבקרי יום, שבקבוצה זו כלולים מבקרים המגיעים לארץ בשיוט (ירידה של 34% ).

בחודשים ינואר-פברואר 2009 נרשמה ירידה חדה יותר של 26% ואילו בחודשים מרס-יוני נרשמה ירידה של 18% בהשוואה לחודשים המקבילים ב-2008. הירידה הגדולה בכניסות המבקרים בדצמבר 2008 ובתחילת השנה הנוכחית נובעת ככל הנראה מהשלכות המשבר במערכת הפיננסית העולמית וההדרדרות במצב הביטחוני עקב ירי טילים מרצועת עזה ובהמשך ממבצע "עופרת יצוקה" שחל במחצית הראשונה של חודש ינואר השנה.

בקרב התיירים נרשמו 890 אלף כניסות בדרך האוויר - ירידה של 14% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, מדובר בירידה מתונה יותר מהירידה של סך כל המבקרים. 153דרך היבשה נרשמו בתקופה המדוברת כאלף כניסות נרשמו דרך היבשה - ירידה של 5%. בדרך הים נרשמו כניסות ספורות בלבד.

מגמת הירידה מאפיינת גם את מספר הישראלים שיצאו לחו"ל במחצית הראשונה של השנה. מנתוני הלמ"ס עולה, כי במחצית הראשונה של 2009 נרשמו כ- 1.6 מיליון יציאות לחו"ל, לעומת 1.8 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד ( ירידה של 12% ). גם את ירידה זו מסבירים בלמ"ס במבצע "עופרת יצוקה" ובהשפעות המשבר הכלכלי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully