וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זול יותר לחנות בתל אביב?

דפנה מאור

21.7.2009 / 13:10

למרות הדעה הרווחת, סקר בינלאומי גילה כי ת"א היא אחת הערים המציעה את החניונים הזולים ביותר. אמסטרדם היא היקרה ביותר

תעדיף החניה היומי בתל אביב הוא בין הזולים ביותר בעולם המערבי, והוא נמוך פי שלושה, כמעט, מתעריף החניה הממוצע בעיר היקרה ביותר בעולם לרכב נייח - אמסטרדם. סקר שערכה חברת קוליירס אינטרנשונל, שהתבסס על מחירי חניונים, הראה כי אמסטרדם, עם מחיר יומי של 70.77 דולר, היא היקרה ביותר לחניה. בתל, אביב, לפי הסקר, המחיר הממוצע ליום הוא 25 דולר, והתעריף החודשי הממוצע הוא 175 דולר. במונחי שיוויון כוח קנייה מתקבלת תמונה מאוזנת מעט יותר, אולם אמסטרדם עדיין היקרה ביותר - כפליים ויותר מתל אביב.

ערים נוספות המתבלטות ביוקר החניה בהן הן לונדון וטוקיו, ואף סידני באוסטרליה. בדאון טאון ניו יורק, ואפילו במיד-טאון היקר יותר, המחיר הוא פחות מ-40 דולר ליום. במונחים חודשיים, היקרה ביותר היא לונדון, אשר תעריף החניה לחודש בה עולה על 1,000 דולר.

מטבע הדברים, המקומות הזולים ביותר לחניה הם בכלכלות המתעוררות, כמו בהודו, שבה במומבאי ניתן לחנות במשך יום שלם במחיר של דולר אחד, ובחודש במחיר של חניה יומית בתל אביב - 25 דולר. כשמביאים בחשבון את כוח הקנייה של הרופי, מקבלים שמחיר החניה יותר מכפול, אולם עדיין נמוך מאוד. אוקלנד, העיר הגדולה בניו זילנד, שנהנית משטחים עצומים ואוכלוסיה לא צפופה, מתבלטת בין הערים המערביות הזולות ביותר לחניה עם תעריף של 9 דולרים ליום. סין יקרה הרבה יותר מהודו לבעלי מכוניות - החניה בה עולה בין 10-12 דולר ליום בערים הגדולות, ובמונחי שיוויון כח קנייה היא יקרה כמעט כמו תל אביב ופאריס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully