וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי הביטוח הלאומי בעיצומים מיום ראשון

רוית הכט

23.7.2009 / 14:45

טוענים: האוצר לא מתגבר אותנו בעובדים - אנו מתמודדים עם עומס מוגבר בעקבות המשבר הכלכלי. ההנהלה לעובדים: אל תפגעו בנזקקים

עובדי הביטוח הלאומי פותחים בעיצומים החל מיום ראשון הקרוב. העובדים לא יקבלו קהל ולא יענו לטלפונים בכל הסניפים ברחבי הארץ. העובדים במשרד הראשי לא יטפלו בדואר ולא יקיימו פעולות גביה. לעומת זאת, הוועדות הרפואיות יתקיימו כסדרן.

המועצה הארצית של עובדי הביטוח הלאומי החליטה על פתיחת העיצומים במסגרת סכסוך העבודה שהוכרז על ידי ההסתדרות. זאת, במחאה על סירובו של האוצר לספק כוח אדם מתאים, שיתמודד עם העלייה במפר הפונים לביטוח לאומי בעקבות המשבר הכלכלי וגלי הפיטורים במשק.

לטענת עובדי הביטוח הלאומי, משנת 2003 פרשו מעבודתם במוסד כ- 450 עובדים ולעומת זאת לא נקלטו עובדים כלל. עוד טוענים העובדים, כי בשנה האחרונה חל גידול במטלות כתוצאה מתוספת של כ- 30% במספר התביעות של מובטלים שפונים לביטוח הלאומי. בנוסף, בתחילת חודש אוגוסט צפוי להיכנס לתוקפו "חוק לרון" המאפשר גם לנכים עובדים לקבל קצבת נכות מהביטוח הלאומי ובעקבותיו צופים העובדים לאלפי פניות נוספות.

יו"ר ועד העובדים הארצי של הביטוח הלאומי, ירון צרפתי, אמר כי "עד כה שמרנו על איפוק רק מתוך אחריות כלפי ציבור המבוטחים. לצערנו התנהלות פקידי האוצר והנהלת המוסד בחודשים האחרונים מתאפיינת בחוסר תום לב, בסחבת מתמשכת והחרפת עמדותיהם ומביאה למעשה למצב בלתי אפשרי. במקום לקלוט כוח אדם ולחזק את עובדינו הכורעים תחת הנטל ולאפשר מתן שירות ראוי למבוטחים פקידי האוצר רק רוצים לפגוע בהם. אנו לא יכולים להמשיך ולהסכים עם מצב דברים זה, ומקווים שפקידי האוצר יתעשתו על עצמם ויבינו כי המוסד לביטוח לאומי נמצא בחזית החברתית של ישראל".

יו"ר הועד של המשרד הראשי, אלי כהן, אמר כי "כבר יותר משנה אנו מקיימים מו"מ שאינו מתקדם לשום מקום. לצערנו לא נותרה לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים ארגוניים".

מהנהלת הביטוח הלאומי נמסר, כי "ההנהלה קוראת לנציגי העובדים לא לפתוח בעיצומים ביום א' כדי לא לפגוע בציבור הנזקק לשירותי המוסד לביטוח לאומי. בהנהלה סבורים שיש להעדיף את הישיבה ליד שולחן המו"מ כדי להגיע להסכמות, זאת על פני כל שביתה או עיצומים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully