וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנליסטים: למרות המדד הגבוה הנגיד לא יעלה את הריבית

TheMarker

26.7.2009 / 11:52

בבנק אגוד סבורים כי הנגיד ישתדל להותיר את הריבית על כנה עד סוף השנה על מנת לתמוך בשער חליפין ולעודד את הצמיחה.בשבוע הבא נגיד בנק ישראל צפוי להודיע על הריבית, כאשר ברקע עדיין מהדהד המדד הגבוה של חודש יוני. להערכת כלכלני בנק אגוד, למרות המדד הגבוה הנגיד לא יעלה את הריבית. הנגיד ישתדל, לדעתם, להותיר את הריבית על כנה עד סוף השנה על מנת לתמוך בשער חליפין ולעודד את הצמיחה. הוא עשוי להקדים את העלאת הריבית רק במידה ויחולו מדדים נוספים שיחרגו מהותית מהתחזית ויובילו לסטייה גבוהה מיעד האינפלציה.אנו מתקרבים לחודש אוגוסט ואיתו לעונת הדו"חות בארץ. בשבוע הקרוב תמשיך לרכז עניין הישורת האחרונה של הדו"חות מוול סטריט את הטון. השיפור בחלק מהנתונים הכלכליים ניכר בבורסות ויתכן שהמגמה תימשך גם השבוע, אך בכפוף לדו"חות שיוסיפו להגיע. המדיניות המרחיבה עושה את העבודה מבחינת ייצוב השווקים ועידוד העברת כספים לשוק ההון. עם זאת, התייצבות בנתונים הכלכלים אינה מעידה על צמיחה וההתייצבות הזאת עשויה לארוך זמן רב, שכן למרות הריביות הנמוכות של השוק, האבטלה בכל רחבי העולם עדיין במגמה עולה.

מבחינת תיקי ההשקעות, האנליסטים של בנק אגוד ממליצים הגדלה זהירה של הרכיב המנייתי: למשקיע הספקולטיבי הם מגדילים את ההשקעה במניות ל- 35% (מ- 30% בהמלצה הקודמת). ההגדלה מגיעה על חשבון האג"ח הקונצרני הצמוד שעשה מהלך. גם למשקיע הסולידי הם מעלים ב-5% את ההשקעה במניות מ-10% ל-15%. פה ההעלאה מגיעה על חשבון הצמוד הממשלתי שבתשואות הנוכחיות האנליסטים של אגוד הורידו את ההשקעה בו לאפס גם בתיק הסולידי.

בהתייחס להעדפות הסקטוריאליות של כלכלני בנק אגוד: הם ממשיכים להעדיף את הסקטורים הדפנסיביים כגון: בריאות, מזון ומוצרי צריכה בסיסיים כמו גם המותרות. עדיפות גם למניות המחלקות דיבידנדים גבוהים. ללקוחות ספקולטיביים מומלצת חשיפה לסקטור הטכנולוגיה בעיקר לחברות עם שווי שוק גבוה ותזרים מזומנים חופשי יציב וחשיפה לשווקים המתעוררים במיוחד דרום קוריאה וטייואן או אסיה בנטרול יפן.

חלק קטן מהתיק, של כ-5%-10% בהתאם לאופי התיק האנליסטים מקצים לסחורות. בשוק המקומי אנו מומלץ לאסוף בזהירות מניות סלקטיביות הנסחרות בפער משמעותי על השוק על פי רשימה מומלצת של הבנק.להערכת האנליסטים של בנק אגוד, בהתייחס לאג"ח הצמוד הממשלתי הקצר 4-1 שנים לפדיון אין הצדקה בתשואות כאלו תחת הנחות האינפלציה של בנק אגוד לעליות אלה, הם ממליצים לצאת מאג"ח צמודות ממשלתיות קצרות אלו ולהעדיף: במקרה בו מעוניינים לשמור על רכיב צמוד בתיק השקעה - אג"ח קונצרני בדגש על בחירה סלקטיבית בלבד . ללקוחות המעוניינים לשמור על רכיב אג"ח ממשלתי בתיק יש להעדיף בטווח של 4-2 שנים לפדיון את האג"ח השקלי הממשלתי המגלם אינפלציה ממוצעת של 3.3%. בשעת כתיבת שורות אלה רושמות האג"ח הממשלתיות הצמודות ירידות קלות.
באשר לאפיק הקונצרני כפי שציינו דגש על בחירה סלקטיבית שכן גם פה חלק מהאג"ח נסחרות בהפרשים מול הממשלתי/ תשואות ברוטו שאינן מספקות בהתחשב בסיכון החברה/תנאי האג"ח.

בבנק אגוד ממליצים ללקוחות סולידיים להשקיע באג"ח קונצרני בדירוג גבוה במח"מ קצר עד בינוני מעל aa- וכן באמצעות רשימת אג"ח קונצרני מומלצת של בנק איגוד.השבוע חלה עלייה קלה בתשואות האפיק השקלי בטווח הקצר 3-1 שנים וירידה קלה בתשואות הטווח הארוך 10-7 שנים לפדיון. על רקע נתוני האינפלציה הגלומה מן השוק, האנליסטים ממשיכים להעדיף השקעה באפיק השקלי בטווחים של 4-2 שנים במיוחד בשנים לפדיון 4-3 שם עומד המרווח על 3.43%.חשיפה נוספת לאפיק השקלי ניתן באמצעות השקעה באג"ח קונצרני שקלי על פי רשימות אגוד, בתיק סולידי האנליסטים ממליצים על חשיפה של 25% לאפיק השקלי, תיק ספקולטיבי 20%.דולר/שקל: בבנק אגוד מעריכים כי בטווח הקצר שער החליפין שקל דולר יסחר ברצועה של בין 4.0-3.8 שקל לדולר.
נקודת תמיכה: 3.87 ורמת תמיכה שנייה ב-3.95 שקל לדולר.
נקודת התנגדות: 3.93 שקל לדולר ורמת התנגדות שנייה ב 3.95 שקל לדולר.יורו/דולר: נקודת התנגדות הבאה מצויה ברמה של 1.429 דולר ליורו.
נקודת תמיכה קרובה ב-1.415 ויותר רחוקה ב 1.40 דולר ליורו.למשקיעים פרטיים, האנליסטים של בנק אגוד ממליצים על נתח של 10% משווי התיק באפיק המט"חי, בתמהיל בין המטבעות: כ-25% בדולר, כ-25% ביורו, 25% ב-ין וכ-25% במטבעות אחרים: דולר ניו-זילנדי ודולר אוסטרלי, דולר קנדי, פרנק שוויצרי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully