וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UBS דיווח על הפסד של 1.3 מיליארד דולר ברבעון השני של 2009 - הפסד רבעוני שלישי ברציפות

סוכנויות הידיעות

4.8.2009 / 9:20

ברבעון השני משכו לקוחות הבנק 39.4 מיליארד פרנקים מחטיבת ניהול הכספים



ענק הבנקאות השווייצי ubs דיווח היום על הפסד של 1.4 מיליארד פרנק שווייצי (1.3 מיליארד דולר), ההפסד הרבעוני השלישי שלו ברציפות והשביעי שלו בשנתיים האחרונות, בעקבות עלויות הקשורות לארגון מחדש והפרשות הקשורות למכירת נכסים.



ההפסד הנקי של ubs התרחב ל-1.4 מיליארד פרנק שווייצי (1.3 מיליארד דולר) ברבעון השני של 2009, לעומת הפסד של 395 מיליון פרנק ברבעון המקביל שנה קודם. למרות ההפסד, היו תוצאותיו של ubs טובות מתחזיות האנליסטים, שצפו הפסד של 1.5 מיליארד פרנק. תוצאותיו הרבעוניות של ubs כללו הפרשה בסך 1.2 מיליארד פרנק והפרשה בסך 492 מיליון פרנק הקשורה למכירתה של חטיבת השירותים הפיננסיים הברזילאית ubs pactual.



מנכ"ל ubs, אוסוולד גרובל, קיצץ מאז שמונה לתפקידו בחודש פברואר 7,500 משרות בבנק, מכר את החטיבה הברזילאי והוביל גיוס הון בסף 3.8 מיליארד דולר. ברבעון השני של 2009, דיווח ubs, משכו לקוחותיו 39.4 מיליארד פרנקים מחטיבת ניהול הכספים והנכסים שלו. לדברי אנליסטים, אם יצליח ubs להגיע להסדר שיסיר את הסרת האישומים נגדו בארה"ב, הדורשת כי יחשוף את שמותיהם של 52 אלף לקוחותיו האמריקאים החשודים בהעלמת מסים, הוא עשוי להצליח לבלום את פדיונות המשקיעים.



מאז ה-31 ביולי, אז הודיע משרד המשפטים האמריקאי כי ארה"ב וממשלת שווייץ הגיעו להסכם עקרוני בנוגע לתביעה האמריקאית נגד ubs, עלתה מניית ubs ב-6.5%. ארה"ב תבעה את ubs ב-19 בפברואר בדרישה כי יחשוף את שמותיהם של 52 אלף לקוחותיו האמריקאים, יום לאחר ש-ubs הסכים לשלם 780 מיליון דולר ולחשוף שמות של 250 לקוחות כדי להסדיר אישומים קודמים לפיהם סייע לאמריקאים עשירים להתחמק מתשלום מס. מאז סירב ubs לחשוף את שמותיהם של לקוחות נוספים, בטענה כי בכך יפר את חוקי החשאיות הבנקאית השווייציים.



לפני הרבעון השני צבר ubs, הבנק האירופי שנפגע באופן הקשה ביותר בעקבות המשבר הפיננסי העולמי, הפסדים ומחיקות בסך 53.1 מיליארד דולר מאז פרוץ המשבר. בשנה האחרונה נאלץ ubs לגייס 38 מיליארד דולר כדי לפרוע את חובותיו, בהם חובות לממשלת שווייץ שחילצה את הבנק מקריסה בשנה שעברה. היריב השווייצי קרדיט סוויס, שסירב לקבל סיוע ממשלתי, דיווח בחודש שעבר על רווח גדול מהצפוי לאחר שהכנסותיו ממסחר הוכפלו.



מאז הרבעון השני של 2008 ועד הרבעון הראשון של 2009 הסתכמו פדיונות המשקיעים מחטיבת ניהול הכספים של ubs ב-134 מיליארד פרנק. בחודש שעבר אמר גרובל לעובדי הבנק כי עליהם "לעשות כל שיידרש" כדי לבלום את הזרמת הכספים מחוץ לבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully