בואו מאוחדים

דינמיקה קבוצתית ומבדקי מצב – מה חשיבותם ואיך עוברים אותם בהצלחה

  • חיפוש עבודה
מערכת וואלה! NEWS

בתהליך הדינמיקה הקבוצתית על היחיד בקבוצה ועל הקבוצה בכללותה, לעבור מגוון משימות, מטלות וסימולציות.
בתהליך זה באים לידי ביטוי האלמנטים התקשורתיים, המילוליים והיוזמתיים של המועמדים. כמו כן, נבדקים יכולת ההובלה, מנהיגות, כריזמה מול קבוצה, אסרטיביות, דומיננטיות מול פשרנות ואופרטיביות.

הדינמיקה הקבוצתית מהווה חלק משמעותי ממבחני המיון לעבודה. כמו כן, היא מהווה כלי אבחוני במיון ראשוני של מועמדים, כך שעל-פי תוצאותיה מחליטים אם המועמד ימשיך או לא ימשיך את תהליך המיון.
איך לשווק עגבנייה מרובעת!? מה התכונה החשובה ביותר לתפקיד של מנהל כספים? איך בונים גשר מאבני לגו!? מגוון המשימות הקבוצתיות הנו רב ומה שחשוב בסופו של דבר הוא התפקוד וההתמודדות של היחיד מעבר לאותה משימה ספציפית.

עוד בוואלה! NEWS

מדיקור מי שפיר ועד בדיקת אקסום: מה השתנה בבדיקות גנטיות בהיריון?

ד"ר ינון חזן בשיתוף zap doctors
לכתבה המלאה

עשה" ו"אל תעשה" במבדקי המצב –

• היה מודע לשפת הגוף שלך. שפת גוף נכונה מתבטאת בישיבה זקופה, יציבה, ללא הנעת יתר של ידיים או רגליים. קשר עין עם אנשי הקבוצה מבלי "להיצמד" לחפץ כמו עט, מהדק, משקפיים. חיוך קטן ורלבנטי מידי פעם מהווה גורם חיובי ומרכך.

• חשוב באופן אופרטיבי וענייני. בביצוע מגוון המשימות והסימולציות חשוב לגבש דפוסי חשיבה ועשייה משימתיים שיקדמו את הקבוצה ואותך באופן היעיל והענייני ביותר לפתרון. דומיננטיות נכונה פירושה הובלה של הקבוצה לפתרון וליעד. דומיננטיות לא נכונה פירושה השתלטות על הקבוצה, אי מתן מקום לאחרים להתבטא והתמקדות ביעד האישי שלך.

• אל תכנס למאבקי כוח ועימותים. אף פעם לא להגיע למצב של כוחניות, אגרסיביות, הרמת קול. צריך להבדיל בין חילוקי דעות שהנם לגיטימיים, לבין כוחניות ומאבקי כוח שהנם גורמים מקשים ומפריעים בתהליך הקבוצתי. עליך לדעת לקדם את יעדיך מבלי ליצור "נוגדנים", מבלי להיכנס לעקשנות, עימותים וכוחניות, אלא תוך שימוש בדרכי שכנוע, שיתוף והקרנה חיובית של סמכותיות.

• היה מודע לעמידה בלוחות זמנים. מומלץ לקחת בקבוצה תפקיד ארגוני של רישום, איסוף חומר, אחריות על תכנון שלבי העבודה – תפקיד המעיד על ראיית מאקרו ועל יכולת ארגונית טובה. כמו כן, מודעות ועירנות לנושא עמידה בזמנים – חשובה ביותר. הדבר קובע את מסגרת היעדים, את זמן הדיבור של כל אחד מחברי הקבוצה ומונע "סחבת" ואי-עמידה במשימות הקבוצתיות.

• הכנה למבדקי מצב ודינמיקה קבוצתית. ההכנה מהווה גורם משמעותי בעמידה ביעדים והצלחה בהם. ההכנה כוללת התנסות בפועל ופידבק מאנשי מקצוע על ההקרנה, הנוכחות ורמת הביצוע בדינמיקה. ההכנה מקנה כלי התמודדות גבוהים, שיקוף אובייקטיבי למועמד לגבי רמת הביצוע שלו וכן אפשרות להתנסות במגוון תהליכים וסימולציות של הדינמיקה הקבוצתית.ייעוץ לכתבה התקבל על ידי חנה סלע, מנהלת ההדרכה
מכון הדס - הכנה למבחני מיון לעבודה, לראיון אישי, הכוון תעסוקתי-לימודי וייעוץ קריירה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully