וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה נוספת של 12.5% בביקוש לעובדים בענף המחשבים בנובמבר

עינב בן יהודה

10.12.2001 / 13:07

מנתוני MIT מקבוצת מנפאואר עולה כי לעומת נובמבר 2000 חלה ירידה של 83% בביקוש לעובדים בענף


ירידה נוספת של 12.5% בביקוש לעובדים בסקטור ההיי-טק לעומת חודש אוקטובר 2001. כך עולה מסקר דרושים על פי נתונים מנוכי עונתיות שפירסמה חברת MIT מקבוצת מנפאואר ישראל. סקר המתבסס על מודעות דרושים (מלים ושטח) המתפרסמות בלוחות העיתונים הגדולים. עוד עולה מהסקר כי מנובמבר שנה שעברה חלה ירידה של 83% בביקוש לעובדים, וכי בחודשים ינואר-נובמבר נרשמה ירידה של 50%, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

עידית פדן, מנכ"לית חברת MIT, מסרה כי קיימת עדיין מגמת ירידה בביקוש לעובדים בסקטור ההיי-טק, אולם מסתמנת האטה בקצב הירידה: סך המודעות בענף המחשבים והתקשורת ירד בנובמבר בשיעור 12.5%, לעומת ירידה חודשית ממוצעת של 20% בתקופה מאי-אוגוסט, 18.4% בספטמבר ו-13.7% באוקטובר.

בחודש נובמבר חלה האצה בירידה בביקושים למספר מקצועות, בהם - ירידה של 28.2% בביקוש למנהלים, וירידה של 34% בביקוש למנהלי רשתות ואנשי תמיכה. בשני המקרים, ההאצה בנובמבר באה לאחר חודשיים של האטה בירידה בביקוש לעובדים אלו.

ההאטה בירידה בביקוש באה לידי ביטוי בביקוש לתוכניתנים (2.1%): זוהי הירידה החודשית המצומצמת ביותר מאז החלה מגמת הירידה לפני שנה.

בקבוצה "עובדים אחרים", שהם עובדים המבוקשים באמצעות חברות השמת כוח אדם, יחסית, הירידה בביקוש על פני השנה האחרונה היתה מצומצמת בהשוואה לירידה הכללית בביקוש ועמדה על 63%.

בחודש אוקטובר הואץ קצב הירידה בביקוש לעובדים באמצעות חברות השמה, אולם בנובמבר, שוב הואט קצב הירידה, ל-4.9%, והגיע לרמה הנמוכה ביותר מאז ינואר השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully