וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ת"א סגרה בירידות

יובל מעוז

9.8.2009 / 16:35

לאחר פתיחה חזקה השתנתה המגמה באחד העם: ת"א 25 ירד ב-1.6%. מניות החיסונים התממשו: ביונדווקס נפלה ב-30.2% ונסווקס התממשה ב-23.4%

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום בירידות לאחר ששינה מגמה - מעליות של עד 1.3% שאיפיינו אותו עד שעות הצהריים. ת"א 25 ירד ב-1.6% ל-970 נקודות, ת"א 100 נחלש ב-1.3% ל-910 נקודות ומדד התל טק איבד 0.9%. מחזור המסחר הסתכם ב-2.1 מיליארד שקל.

ביום שלישי הקרוב יכריז הבנק הפדרלי על גובה הריבית בארה"ב לאחר שבאירופה הותיר ביום חמישי האחרון הבנק המרכזי את הריבית ברמה של 1%. ביום שישי הקרוב תפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את מדד המחירים לצרכן לחודש יולי.

ביום שישי ננעל המסחר בניו יורק בעליות. דאו ג'ונס עלה ב-1.2% ל-9,370 נקודות, נאסד"ק טיפס ב-1.4% ל-2,000 נקודות ו-S&P 500 עלה ב-1.3% ל-1,010 נקודות. שתי מניות של חברות המפתחות חיסונים בלטו השבוע - ביונדווקס ונסווקס. ביונדווקס טיפסה השבוע ב-43% במחזור יומי ממוצע של 32.6 מיליון שקל, מחזור גבוה בהרבה מהממוצע מתחילת השנה שעומד של 1.3 מיליון שקל בלבד. החברה מפתחת חיסון נגד שפעת עונתית ושפעת העופות.

מניית נסווקס, המפתחת גם היא חיסון נגד שפעת, זינקה מתחילת החודש ב-103% לאחר שהחברה הודיעה על קבלת אישור לבצע ניסוי באוכלוסיית קשישים כדי לבדוק את יעילות החיסון. למרות תליית תקוות המשקיעים בשתי המניות, משרד הבריאות עתיד לרכוש אופציות לחיסונים לשפעת החזירים בסכום של כ-20 מיליון שקל מהחברה הצרפתית סאנופי פסטר אוונטיס, שלה מוצר מוגמר לעומת שתי החברות הישראליות, אשר מוצריהן עדיין בפיתוח ובשלבי ניסוי.

תנובה, שבין בעלות השליטה בה מבטח שמיר צפויה לחלק ב-2010 לבעלי המניות שלה מיליארד שקל נוספים לדיבידנד בסך 570 מיליון שקל שחולק על ידה בשבוע שעבר, כך אמרו גורמים בחברה. הדיבידנד יחולק מההכנסות הצפויות לתנובה ממכירת זכויותיה (60%) בשוק הסיטונאי בתל אביב ששוויין נאמד ב-1.5-2.0 מיליארד שקל.

חברת טבע תובעת את מריל לינץ' על שידול החברה לרכוש ניירות ערך מגובות משכנתאות בהיקף של 273 מיליון דולר. "טבע ספגה הפסדים כתוצאה מרכישת ה-CDO (ניירות ערך מגובות משכנתאות) שהונפקו על ידי מריל לינץ'", נכתב בתביעה שהגישה החברה לבית המשפט הפדרלי בניו יורק, כך נמסר מבלומברג. יצרנית התרופות הגנריות טוענת כי היא היתה סבורה שניירות הערך יהיו קלים למכירה אך אלה התגלו כחסרי נזילות. בתביעה מפרטת טבע רשימה של 21 ניירות ערך שהונפקו על ידי מריל לינץ'.

אורמת תעשיות סיימה את הרבעון השני של שנת 2009 עם הכנסות של 102.5 מיליון דולר לעומת 82.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - גידול של כ-24%. בשל הנפקת החברה הבת ברבעון המקביל, ירד הרווח התפעולי של אורמת ב-65% והסתכם ב-23.4 מיליון דולר.

בנק לאומי מתכננן לקיים השבוע מכרז מוסדי במסגרת הנפקה לציבור של שטרי הון משני עליון. לאומי עדיין לא הנפיק הון מסוג זה, וזו לו הנפקה ראשונה של המכשיר. בנוסף, הבנק מתכנן להציע למשקיעים המוסדיים את שטרי ההון בשני מסלולים - מסלול צמוד מדד ומסלול שקלי, שבו עדיין לא הונפק מכשיר זה מעולם. באמצעות הנפקה זו מתכנן לאומי לגייס כחצי מיליארד שקל לפחות, אך ההערכות הן כי הגיוס עשוי לגדול למיליארד שקל אם הבנק יקבל ביקושים מתאימים.

חברת כור, מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, השלימה ביום חמישי את הנפקת האג"ח מסדרה ט'. החברה גייסה 634.1 מיליון שקל בסדרה. כור מחזיקה ב-2.47% ממניות הבנק השווייצי קרדיט סוויס. למחזיקי האג"ח תהיה אפשרות ליהנות מעליות במניית הבנק השווייצי, אם אלה אכן יעלו, עד פברואר 2010. אם מניות קרדיט סוויס יעלו יהנו המשקיעים מתוספת ריבית של עד 10% משיעור העלייה במניות הבנק.

עוד בקבוצת אי.די.בי, ביום שישי הודיעו דירקטוריון חברת אי.די.בי אחזקות ודירקטוריון חברת אי.די.בי פיתוח על אישור עסקת בעלי עניין שבמסגרתה תרכוש אי.די.בי פיתוח את חברת גנדן תיירות ותעופה שבשליטת נוחי דנקנר ואבי פישר תמורת 1.75 מיליון דולר.

שוק הטלפוניה המקומי מרכז עניין רב באחרונה בעקבות הצעתה של פלאפון, שבשליטת בזק לרכוש את מירס, לצד ההתמודדות של שלוש קבוצות על רכישת פרטנר. המתמודדות על רכישת פרטנר הן יורוקום, סקיילקס וקרן פרימרה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully