וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד: מדדי המניות ברחבי העולם ממשיכים במסעם מעלה

TheMarker

9.8.2009 / 12:29

השבוע בסיכום שבועי המשיכו מדדי המניות ברחבי העולם במסעם מעלה כל זאת על רקע רמת הריביות המוניטאריות הנמוכה ואטרקטיביות ההשקעה של האפיק המנייתי על פני מקבליו.בארה"ב ובעולם המשיכו המדדים לרשום בסיכומו של שבוע עליות שערים כאשר הושפעו בחלקם גם מנתוני מאקרו מעורבים שהתפרסמו. מדד ה-s&p 500 חצה השבוע את רמת ה-1000 נקודות ורשם עלייה שבועית של כ-2.8%. מדד הדאו ג'ונס רשם עלייה שבועית של 2.3%.השבוע צפוי השוק להמשיך ולהיסחר על רקע המשך דיווחי החברות על תוצאותיהן לרבעון השני של השנה. רמות המדדים אליהן הגיע השוק בישראל ובכלל בשווקי העולם מוסברת על רקע רמת הריביות המוניטארית הנמוכה הן בישראל והן בעולם.מבחינת תיקי ההשקעות, ממליצים בבנק אגוד למשקיע סולידי על אחזקה של 15% באפיק המנייתי ולמשקיע ספקולטיבי על שיעור אחזקה של כ-35%. לדעת האנליסטים, עלתה רמת הסיכון בהשקעה בבורסה בישראל ולכן ממליצים למשקיע הסולידי להסיט באפיק המנייתי מישראל להשקעה במניות חו"ל.

בהתייחס להעדפותינו הסקטוריאליות: באגוד ממשיכים להעדיף הסקטורים הדפנסיביים כגון: בריאות ומזון אם כי גם סקטורים מחזוריים מסוימים כמו מוצרי צריכה מותרות וסקטור התעשייה (בצפון אמריקה ואירופה). ללקוחות ספקולטיביים מומלצת חשיפה לסקטור הטכנולוגיה בעיקר לחברות עם שווי שוק גבוה ותזרים מזומנים חופשי יציב וחשיפה לשווקים המתעוררים כמו דרום קוריאה, טיוואן וברזיל.חלק קטן מהתיק, של כ-5%-10% בהתאם לאופי התיק, מקצים בבנק אגוד לסחורות (ראו פירוט עוגות השקעה בהמשך). בסקטור זה האנליסטים ממשיכים להעדיף את סקטור המתכות על רקע רמות מלאי נמוכות של מוצרי מתכות בצפון אמריקה.
כל עוד נמשכת הריבית ברמתה הנמוכה היא צפויה לתמוך בהמשך המגמה לטווח ארוך של עליות. בשוק המקומי ממליצים כלכלני אגוד לאסוף מניות סלקטיביות הנסחרות בפער משמעותי על השוק וכן בעלות תשואת דיבידנד על פי רשימה מומלצת של הבנק.האפיק הצמודהשבוע רשם עקום התשואות ירידת תשואות כמעט לכל אורכו למעט טווח ה- 3-4 שנים.
גם מרווחי האינפלציה הצטמצמו כמעט לכל אורכו של עקום הטווחים, כאשר עדיין בטווחים של 2-4 שנים האינפלציה הגלומה הממוצעת נמצאת סביב ה-3.5%, סביבה בה מעדיפים האנליסטים של אגוד את ההשקעה באפיק השקלי הממשלתי על פני הצמוד.למשקיעים המחפשים הגנת מדד ממשיכים באגוד להמליץ לעשות זאת דרך האג"ח הקונצרני הצמוד ולא אג"ח מדינה. עם זאת, גם המרווחים באג"ח הקונצרני התכווצו לאחרונה ויש לעשות זאת על ידי בחירה סלקטיבית בלבד. ללקוחות סולידיים מומלץ לבחור אג"ח בדירוג גבוה מעל aa- במח"מ קצר עד בינוני.האפיק השקליהשבוע נותר עקום התשואות כמעט ללא שינוי. היום מתנהל המסחר באפיק השקלי הממשלתי ברובו בעליות מחירים קלות כאשר בולטות השקליות 312 ו-313 בעליות מחירים של כ-0.4% ו-0.5% בהתאמה.האנליסטים של בנק אגוד ממשיכים להעדיף את השקלי על פני הצמוד בטווחים של 2-4 שנים, כאשר האינפלציה המגולמת בטווחים הללו היא בממוצע כ- 3.5%.אינפלציה וריביתבבנק אגוד העלו את הערכתם למדד הקרוב מ-0.65 ל-0.7%, אינפלציה 12 חודש קדימה מסתכמת בכ-2.3%.
כמו כן, מעריכים כי בטווח הקצר בנק ישראל יותיר את רמת הריבית ללא שינוי לאור רצונו של הבנק לעזור ליצואנים הישראליים ולתמוך בשער הדולר לאור הפגיעה ביצוא הישראלי במהלך המשבר.*מדד אגוד לאינפלציה הוא ממוצע ציפיות המשקיעים הגלומות בשוק האג"ח.כלכלני בנק אגוד מעריכים כי בטווח הקצר ימשיך הדולר להתחזק מול המטבע המקומי לאור הודעת בנק ישראל ורצונו לתמוך ביצוא הישראלי שנפגע קשות מהמשבר הנוכחי. בטווח הבינוני יושפע שער החליפין מכיוון המסחר של הדולר בעולם.דולר-שקל
נקודת תמיכה: 3.87 שקל לדולר.
רמת התנגדות: קרובה ב-3.95 שקל לדולר, רמת התנגדות הבאה 4 שקל לדולר.דולר-יורו
נקודת התנגדות קרובה מצויה ברמה של 1.442 והבאה ב-1.45 דולר ליורו.למשקיעים פרטיים ממליצים בבנק אגוד על נתח של 10% משווי התיק באפיק המט"חי, בתמהיל בין המטבעות: כ-25% בדולר, כ-25% ביורו, 25% ב-ין וכ-25% במטבעות אחרים: דולר ניו-זילנדי ודולר אוסטרלי, דולר קנדי, פרנק שוויצרי.
נקודת תמיכה ב-1.429 דולר ליורו.אפיקי השקעה מומלצים לפי רמות סיכוןתיק סולידי ללא שינוי:
תיק ספקולטיבי : ללא שינוי


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully