וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פורקס: פתיחת רגועה לשבוע גועש; סקירת מט"ח

נדב עבודי

10.8.2009 / 10:49

בעקבות השיפור המאסיבי בנתוני התעסוקה בארה"ב שהתפרסמו בסוף שבוע שעבר, צופים המשקיעים עליות נוספות גם במדדי המניות בעולםהדולר נחלש בעולם אך מתחזק למול השקל, זאת לאור דווחים כי בנק ישראל חידש הבוקר את התערבותו בשוק, וממשיך ברכישת דולרים.ניתן בהחלט לסכם (כמו שניתן לראות בגרף) שידו של הבנק היתה על העליונה בשבוע בעבר. השאלה היא כמובן מה יהיה בשבוע הנוכחי. בנק ישראל לא יוכל להמשיך לרכוש מיליארדים של דולרים על בסיס קבוע. שירידה כלפי 3.85 תאותת שכוחה של הההכרזה החדשה מתחילת השבוע איבדה מכוחה.בעקבות השיפור המאסיבי בנתוני התעסוקה בארה"ב שהתפרסמו בסוף שבוע שעבר, צופים המשקיעים עליות נוספות גם במדדי המניות בעולם.ירידה בקצב הפיטורים בארה"בהמגזר הפרטי בארה"ב איבד ביולי רק 371 אלף משרות, הנתון הטוב ביותר מאז אוקטובר 2008. למרות זאת הציפיות היו לנתון טוב יותר שעמד על על קיצוץ של 350 אלף משרות ולכן חלק מהמשקיעים הגיבו באכזבה לנתון.לראשונה מאז 2007, מחירי הנדל"ן בארה"ב עוליםבשנתיים וחצי האחרונות מחירי הדירות ברוב חלקי העולם צללו מטה. לכן הכלכלנים רואים סימן לכך שהעולם אולי יוצא מהמשבר הכלכלי בכל שהירידות נבלמות.אחרי שנתיים וחצי של צניחה במחירי הנדל"ן, מחירי הדירות עלו ב-0.5% בין אפריל למאי. "זוהי הפעם הראשונה מזה 34 חודשים שאנו רואים עליות מחירים נרחבות", אומר דיויד בליצר, אנליסט ב- standard & poor's. "זהו סימן לכך שהמחירים סוף סוף מתייצבים".הנפט מתחזק גם הבוקר ברבע אחוז עם פתיחת המסחר ונסחר כעת סביב 70.60 דולר לחבית. הכלכלן הראשי של סוכנות האנרגיה הבינלאומית, פאתיח בירול הזהיר כי "הכלכלה העולמית לא תוכל לעמוד בעוד עלייה של מחירי הנפט". זאת על רקע התחזקות מחירי הנפט לשיא שנתי. "מחיר הגבוה מ-70 דולר לחבית, עלול להחניק את ההבראה הכלכלית העולמית".פרסום דו"ח המלאים השבועי עידכן כי מלאי הנפט ירדו ב-1.7 מיליון חביות בשבוע החולף למרות שהצפי היה דווקא לעלייה של 1.5 מיליון חביות.למרות הירידות בסוף השבוע שעבר, הנפט נעל את המסחר סביב 70.40 דולר לחבית, עדיין מעל לרמת ה-70 דולר לחבית וקרוב מאוד לשיא השנתי. החלשות מגיעה לאחר מהלך מהיר של עלייה מ-58 דולר לחבית.ברמת ה-73 דולר קיימת התנגדות חזקה שרק המשך העליות בשוק המניות ויתמכו בפריצתה.הזהב נסחר הבוקר ללא שינוי לאחר שביומיים האחרונים של השבוע חזר להסחר בפחות מ-960 דולר לאונקייה, זאת לאחר שבתחילת השבוע זינק מעל לרמת ההתנגדות של 960 וננעל סביב 955 בשעות המסחר האחרונות של השבוע.
רמת ההתנגדות הבאה של הזהב היא 975, וחצייתה תאותת על המשך עליות לכיוון 1000 דולר לאונקייה.יורו/דולר (ספוט: 1.42)היורו מתחזק הבוקר מעט לאחר שנחלש ביום המסחר האחרון בחדות וסיכום שבוע בו ירד מ-1.4450 ל-1.4150, זאת על רקע הנתונים החיובים משוק התעסוקה בארה"ב שחיזקו את הדולר.
המגמה החיובית בטווח הבינוני עדיין ברורה עם קו תמיכה איתן בזווית חדה כלפי מעלה. רמת התמיכה הבאה קרובה, וההתנגדות הבאה נמצאת רק ב-1.48 ולא ניראה שיש נתונים טכניים שימנעו הגעה לרמה זו.הדולר מתחזק כעת ב-0.7% לרמה של 3.94 שקלים והיורו מנגד נחלש ב-0.4% לרמה של 5.597 שקלים.
בנק ישראל הודיע ביום שני שעבר ש"יפעל במקרה של תנודות חריגות בשער החליפין, אשר אינן תואמות את התנאים הכלכליים הבסיסיים או כאשר שוק המט"ח אינו מתפקד כיאות". בעקבות כך רכש הבנק בנוסף ל-100 מיליון דולר מדי יום, תוכנית בה החל ביולי 2008, כ-2 מיליארד דולר במטרה לתמוך בשער החליפין זאת על פי הערכות.s&p 500המדד מצליח לשמור על רמה שמעל 1000 נקודות וזאת למרות הירידות ביומיים האחרונים של המסחר בשבוע שעבר.
הבוקר נחלש מעט המדד במסגרת המסחר בחוזים עתידיים, והשבוע יושפע המדד מהפרסום של הודעת הריבית , המאזן המסחרי והמכירות הקמעונאיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully