וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

CIT הגיע להסכם עם הבנק הפדרלי; יאלץ להגיש תוכנית לשיפור נזילותו בתוך 15 יום

סוכנויות הידיעות

13.8.2009 / 20:21

בנק ההלוואות, שמנסה להימנע מפשיטת רגל, ייאלץ לשפר ניהול הסיכונים ולהציג תוכנית מימון לטווח ארוךcit, בנק ההלוואות הוותיק שניסה בחודשים האחרונים להימנע מפשיטת רגל, הגיע היום להסכם עם הבנק הפדרלי. במסגרת ההסכם, יהיה על cit להגיש לבנק הפדרלי הצעות לגיוס הון הולם ולשיפור ניהול הסיכונים. מניית cit עולה כעת ב-14% בוול סטריט.

הנהלת הבנק החליטה לאמץ תוכנית לשימור הטבות מס, שאמורה להגן על נכסים שהוא עלול להפסיד במקרה של שינוי משמעותי בבעלות עליו - כך מסר היום cit.בתוך 15 יום יצטרך cit להגיש לבנק הפדרלי תוכנית לשמירה על הון הולם עבורו ועבור כל חטיבות המשנה שלו. בנוסף, קבע הבנק הפדרלי מועד שבין 15 ל-75 יום להגשת תוכנית לארגון מחדש של הבנק, כשבינתיים יצטרך cit לדווח מדי יום על מצב ההון שלו. הבנק יאלץ גם לשפר את מערכת ניהול הסיכונים שלו, להגיש תוכנית לשמירת הון לכיסוי חובות אבודים, ולהציג טיוטה לתוכנית מימון לטווח ארוך, שתכלול שיטות שאינן נשענות על סיוע ממשלתי.cit, המספק הלוואות למיליון חברות קטנות ובינוניות בגודלן, במיוחד במגזר הקמעוני, קיבל בשנה שעברה סיוע בסך 2.3 מיליארד דולר מתוכנית הסיוע לנכסים בעיתיים (tarp). באחרונה, נקלע למשבר נזילות חמור לאחר שבשמונת הרבעונים האחרונים דיווח על הפסדים של יותר מ-3 מיליארד דולר. הבנק ניהל מגעים קדחתניים עם הרגולטורים וניסה לשכנע את משקיעיו ולקוחותיו לא למשוך את כספם ממנו.

מאמציו של הבנק להשיג סיוע נוסף מהממשל כשלו בחודש שעבר לאחר שהתאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות (fdic) סירב לערוב לאג"ח שלו. אם לא יקבל סיוע, עשוי cit להיקלע לחדלות פירעון עד חודש אפריל, אז יצטרך לפרוע חובות בסך 2.1 מיליארד דולר. עד סוף 2010 יידרש cit לפרוע אג"ח בסך 10 מיליארד דולר, ומזה שנה שהבנק לא הצליח למכור אג"ח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully