וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיסנילנד תנ"כי

11.12.2001 / 10:11

על רקע "המצב", חזון הקמת הדיסנילנד הישראלי עם רכבות הרים ומיקי מאוס מקומי - אינו מרחיק לכת דיו. אולי היזמים צריכים לחשוב על קונספט תנ"כי: נניח, במקום לעלות להר הקסמים, יוכלו המבקרים לעלות להר סיני ולמצוא את לוחות הברית

והרי התבשרנו בשורה מופלאה: חברת דיסני מתכוונת להקים בארץ דיסנילנד. "פארק ישראל", לפי דיווחים בעיתונות, יוקם בשיתוף קיבוץ הראל וקבוצת קומפי, סמוך לבית שמש.

מה שמפתיע יותר מכל בבשורה זו הוא העיתוי. בעיצומה של הסלמה מזוויעה במצב הבטחוני בישראל ובשטחים, ישנם אנשי עסקים נועזים המעלים על דעתם להביא את בשורת מיקי מאוס לילדי ישראל, להביא את בשורת הבידור הגלובלי סמוך לירושלים, בירת ישראל השנויה במחלוקת, ולהשקיע ממון רב בשעה שפארקי השעשועים של דיסני בארה"ב, הולכים ומאבדים את עסקיהם למיתון העולמי ולפחד מטרור משמיים.

אולם החזון החדש, של רכבות הרים עולות ויורדות, של ספלים מסתחררים במסיבת תה משוגעת על רקע גבעות בית שמש הירקרקות; של גופי ודונלד דאק מקומיים, שמראים שמה שדיסני יכולה לעשות בפאריס, היא יכולה לעשות גם בישראל, אינו מרחיק לכת דיו.

דיסני צריכה למצוא לעצמה שותפים נוספים, אולי כמה שייחים מהמפרץ, אולי איזו משפחה יהודית חמה ומשומנת כיסים ולהקים פארק שעשועים תנכ"י. הפארק, שיוקם באזור מוכה אבטלה כמו הנגב, למשל, יאפשר למבקרים מחו"ל לעבור הרפתקאות תנ"כיות על בשרם: במקום לבקר ב- Advertureland, יוכלו המבקרים לחצות את ים סוף, תחת איום גלים שייצרו מנועים בדומה לבריכות הגלים המוכרות מפארקי מים. במקום לעלות להר הקסמים, יוכלו המבקרים לעלות להר סיני ולמצוא את לוחות הברית.

לחובבי בידור מעט פחות משפחתי, אפשר יהיה לשחזר את סצינות גן עדן, ולצפייה בחווה והנחש יורשו רק מבוגרים מעל גיל 18 להיכנס. את שבעת ימי הבריאה אפשר יהיה להתקין בתור מגרש מיני גולף. על כל כדור שיושחל לחור המתאים, יזכה המבקר לקבל כרטיס אלוהות קטן: בראת את השמים, המאורות, וכך הלאה.

ההשלכות הכלכליות של דיסנילנד תנכ"י, עדיפות בהרבה על דיסנילנד רגיל. קודם כל, יהיה בכך ייחוד שימשוך תיירים מרחבי העולם, ולא רק תיירות פנימית. נוצרים אוהדי ישראל מאמריקה ועד יפאן יבואו להתרגש ולהזיל דמעות בשחזורים האמינים. מרכזי קניות מפוארים ימשכו משפחות עשירות מאמירויות המפרץ. הפארק יעסיק אלפי עובדים ויסייע לפתור את בעיות האבטלה.

יתר על כן, הפארק יוכל לתרום ליחסים עם שכנינו הפלשתינאים. ממשלת ישראל הנוכחית ודאי תשמח להציע להם נתח במיזם, אולי איזו אופציה נאה שתכבול אותם באזיקי זהב לגורלה של מדינת ישראל. ברוח הפיוס הלאומי שוודאי ישרה הפארק החדש, אולי אפילו ישקלו לבקש מהם לשחק את הפלישתים בביתן המוקדש לסיפור של שמשון ודלילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully