וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: "הנהירה של בזק להשקעות גבוהות ב-YES נבעה מפאניקה"

ערן גבאי

11.12.2001 / 11:30

הרבעון הראשון של 2002 יהווה מפנה בפעילות בזק"; דחיית כניסת חברות הכבלים לאינטרנט המהיר תיטיב עם בזק; מעבר של פלאפון ל-GSM יוביל לחזרה לרווחיות

"ההיערכות המוקדמת של בזק לתחרות בשוק הטלפוניה הפנים ארצית שיפרה את תדמיתה ואת יעילותה, אך מצד שני, הנהירה להשקעות גבוהות בחברת הלוויין היתה כתוצאה מפאניקה מסוימת שתתקשה להצדיק את עצמה ותמשיך להקיז את רווחיה של בזק ברבעונים הקרובים", כך מעריכים ביחידת המחקר של בנק הפועלים.

"ברבעון הקרוב דו"חותיה הכספיים של בזק יצביעו על המשך שחיקה ברווחיות, שתנבע בעיקר מהפסדי חברת הלוויין, שיאוחדו בשיעור של 45%, הפסדים נוספים מחברת פלאפון בעקבות מחיקות חד פעמיות והמשך השחיקה הזוחלת בתנועת השיחות של החברה, עקב התחזקות כוחן של חברות הסלולר המתחרות".

האנליסט משה מושקוביץ מעריך, עם זאת, ש"הרבעון הראשון של 2002 יהווה נקודת מפנה בפעילותה של בזק, כאשר פלאפון תמשיך ב'ניקוי האורוות', אך תעבור לרווחיות במהלך השנה, כמו גם בזק בינלאומי שצפויה לעבור לרווח נקי במהלך שנת 2002 והעובדה שהתחרות בתקשורת הפנים ארצית לא נראה, לדעתו, שתהיה אפקטיווית במהלך השנה הקרובה.

מושקוביץ: "הפסדיה של חברת הלוויין צפויים להתייצב ולהתמתן לקראת מחצית 2002. כיום אין סיבה מהותית למנוי כבלים לעבור לשירותיה של YES מאחר שגם בכבלים הוא יכול להינות משירותים דיגיטליים ובמחירים דומים".

מושקוביץ מעריך שאיחוד הפסדי YES בדו"חות בזק בהיקף של 45%, החל מהרבעון הקרוב, יתבטאו במעל ל-93 מיליון שקל.
"כניסת הכבלים לתחום האינטרנט המהיר תגדיל את סך כל ההכנסות מפעילות זו, כאשר הנהנות יהיו בזק והכבלים. ככל שתתאחר כניסתן של חברות הכבלים לפעילות זו, כך יוטב לבזק".

"העובדה שסלקום נותרה להתחרות לבדה על רצועת התדרים בשוק ה-LMDS יאפשר לה לה להשיג הקלות בתנאי המכרז. אך גם אם סלקום תיכנס לשוק השפעתה על בזק תהיה קטנה יחסית", כותב מושקוביץ.

מושקוביץ מעריך שפלאפון תעבור לטכנולוגיית ה-GSM ומונה את הצעד הזה כאחד מהמהלכים שיובילו את פלאפון חזרה לפסי רווחיות.

בנק הפועלים מעלה את המלצתו למניית בזק מ"החזק" ל"קנייה" עם מחיר יעד של 6.8 שקלים, גבוה ב-26% ממחיר השוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully