וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים ברוקראז' על אפריקה ישראל - בעקבות אזהרת הרווח ממשיכים בהמלצת מכירה

TheMarker Online

18.8.2009 / 14:59

בבית ההשקעות מעדיפים השקעה באג"ח של החברה על פני ההשקעה במניותפירסמה הבוקר אזהרת רווח לרבעון 2/09. בעקבות אזהרת הרווח בכלל פיננסים חוזרים על המלצת המכירה מחודש אפריל האחרון."חשוב להדגיש את העדפתנו להשקעה באג"ח של החברה על פני ההשקעה במניות. יתרה מזו, אנו סבורים כי ההשקעה באג"ח עשויה להיות אטרקטיבית בפרופיל סיכון - סיכוי גבוה", אומר יובל בן זאב מנהל מחלקת המחקר בכלל פיננסים ברוקראז'.אזהרת רווח מפתיעה - החברה דיווחה הבוקר על צפי להפסד של כ-1.4 מיליארד שקל ברבעון 2/09. אזהרת רווח זו כוללת 3 מרכיבים עיקריים:הפחתת שווי נכסים ברוסיה בסך כ-297 מיליון דולר (אשר קוזזה ברווח של 44 מיליון דולר ממכירת נכס). התוצאה - הפסד נקי של 202 מיליון דולר לאפי פיתוח.

הפחתת השווי מתייחסת גם לנכסים כמו קניון רוסיה וטברסקיה בהם רשמה החברה עליית ערך משמעותית ברבעון 1 השנה, צעד המשאיר תחושת אי נוחות אצל המשקיעים.ההשכרות בפרוייקט הדגל, קניון רוסיה, מתקדמות לאט ורק 30% מהקניון מושכר. בעקבות זאת תידחה פתיחת הקניון לשנה הבאה.השפעת מדד המחירים על הוצאות המימון הצפויות לגדול בכ-200 מיליון שקל ברבעון הנוכחי. המדדים הגבוהים ימשיכו לפגוע בחברה גם ברבעון 3/09.הפחתת שווי נכסים בארה"ב - החברה לא פירטה את מקורות ההפחתות, אבל סעיף זה מהווה סימן שלילי למצב השוק השני בחשיבותו. יש לשים לב לכך שמחיר הנכסים נמוך משמעותי מההלוואות בגין חלק מהנכסים, מצב אשר עשוי להביא לרווחי הון של מאות מיליוני דולר בעתיד, רווחים שנלקחו בחשבון במודל של כלל פיננסים.

להערכת האנליסטים של כלל, אזהרת הרווח הזו מחזירה את הדאגות והסיכונים הקיימים באפריקה ישראל אל ראש סדר היום. האתגרים קיימים והסיכון גבוה מאוד.צעד נוסף עבור בעלי האג"ח - הדיווח מהבוקר כולל מרכיב חיובי נוסף עבור בעלי האג"ח. חברת הבת אפי פיתוח מכרה נכס במוסקבה (קוסינסקייה) בתמורה ל-195 מיליון דולר. חשיבות העסקה היא תוספת המזומנים לאפי פיתוח, אשר תתמוך בחלות דיבידנד עתידית (לחברה עודפי לחלוקה בסך 300 מיליון דולר), צעד שיסייע לבעלי האג"ח באפריקה.מחשבות על תמחור - כמה כיוונים לאותה מסקנהשווי אפריקה במודל nav סחיר הוא בערך אפס, כלומר, השווי של הנכסים בערכי שוק קרוב מאוד לשווי החוב.
המנוף הפיננסי הגבוה, מביא לכך שכל עלייה/ירידה בשווי הנכסים יביא להשפעה כפולה ומכופלת על שווי המניות. זהו מרכיב סיכון משמעותי עבור המשקיעים. ההון העצמי לבעלי המניות של אפריקה צפוי לעמוד על כ-1.3 מיליארד שקל, בהשוואה לשווי שוק של כ-3.9 מיליארד שקל (מכפיל הון 3 !).

כאשר קונים מניית אפריקה ישראל אנחנו למעשה קונים אופציה להתממשות תרחיש בו אפריקה שורדת וגם יש שווי גבוה לנכסים, שהעיקרי בהם הוא הנדל"ן ברוסיה. עבור תרחיש זה אפשר לקנות בזול את אגרות החוב של החברה ואת מנית אפי פיתוח.לסיכום, אין שינוי בהמלצת כלל פיננסים - מכירה למניות (35 שקל) והעדפה ברורה למניות אפי פיתוח ולאג"ח, כולל אגרות החוב הארוכות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully