וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר טק שבשליטת קבוצת שרם פודים רוכשת את דירד תמורת כ-32% ממניותיה

אילן מוסנאים

11.12.2001 / 14:53

העסקה משקפת ללידר טק שווי כפול מהשווי של דירד; בעלי המניות הבולטים בדירד: דירד אחזקות, לידר השקעות וחברת סילברבוים של צביקה בארינבוים


חברת לידר טק מקבוצת שרם פודים קלנר תרכוש את חברת ההשקעות דירד, ניהול תמורת 32% ממניותיה. בסך הכל תקצה לידר טק לבעלי מניות בדירד כ-11 מיליון מניות (או 20% ממניות לידר לאחר העסקה), שיהיו חסומות ו-4.9 מיליון מניות קיימות.

דירד ניהול הנה חברת השקעות שמוחזקת בשיעור של 62% על ידי דירד השקעות, חברת לידר החזקות והשקעות מחזיקה ב-25% מהמניות (אותן רכשה מהחברה הבת SFKT-שרם פודים קלנר טכנולוגיות ),5% נוספים הנם בבעלות סילברבוים אחזקות של צביקה בארינבוים והיתרה מוחזקת בידי 5 בעלי מניות נוספים.

הרכישה תתבצע לפי יחס של 2:1 כך שהשווי של לידר טק, שהונה העצמי והמזומנים בקופתה כפולים מאלו של דירד, בעסקה יהיה כפול מהשווי שמשתקף לדירד. לאחר השלמת העסקה, תשלם לידר טק ללידר ולדירד השקעות דמי ניהול שנתיים בסך של 3% מהונה העצמי, ובתנאי שהסכום לא ייפחת מ-225 אלף דולר בשנה.

היום נרכשת חברת לידר טק בבורסה לפי שווי של כ-24 מיליון שקל, כך שהעסקה תשקף לחברה ה"ממוזגת", שווי של כ-36 מיליון שקל.

אגב בארינבוים, שמאז שעסקת גמול התפוצצה - שמר על שקט תקשורתי יחסי, יקבל בתמורת להחזקותיו בדירד כ-2.17 מיליון מניות של לידר טק, שיהוו כ-3.6% ממניות לידר טק בדילול מלא.

לידר טק, לשעבר השלד הבורסאי של אופנהיימר, נרכשה על ידי קבוצת שרפ"ק, שהעבירה לתוכו במהלך שנת 2000 חלק מהשקעותיה בתחומי ההיי-טק, התקשורת והאינטרנט כנגד הקצאה של 90% מהחברה.

כיום, השקעותיה העיקריות הן: חברת קארד-גארד, הנסחרת בבורסה של ציריך - העוסקת במערכות רפואה תקשורתיות, קוואליטאו העוסקת בציוד בדיקה לתעשיית המוליכים למחצה, טים די.סי.אל העוסקת בהשקעה בחברות בתחום האינטרנט, ועוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully