וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים ברוקראז': לאומי לקראת רבעון 2 אופטימי

TheMarker Online

19.8.2009 / 14:37

בית הההשקעות צופה ללאומי רבעון טוב עם שיפור חד בתיק ניירות הערך של הבנקיפרסם בסוף החודש את תוצאות רבעון 2/09. להערכת בית ההשקעות, הבנק יציג תוצאות טובות בדגש לרווח הנקי ולעלייה בהון.רווח צפוי כ-400 מיליון שקל - מדובר בתשואה להון של כ-9%, בהחלט הישג על רקע מצב המשק.
השיפור במצב המשק, כפי שבא לידי ביטוי בעליית המדד המשולב לחודש יולי, עשוי להביא אופטימיות נוספת במבט לעתיד.צפי להכנסות מימון גבוהות שיושפעו מרוח גבית:השפעה חיובית של הטיפול החשבונאי בנגזרים פיננסים עשויה להביא לתוספת של עשרות מיליוני שקלים להכנסות המימון וזאת בניגוד להוצאה של 328 מיליון שקל שנרשמה ברבעון 1/09.השפעה חיובית של עליית המדד עשויה לתרום אף היא תוספת של עשרות מיליוני שקלים לעומת הפסד של 33 מיליון שקל ברבעון 1/09.השפעה חיובית של חיסוי ההשקעות בחו"ל בעקבות היחלשות הדולר ביחס לשקל. סעיף זה עשוי לתרום הכנסות של עשרות מיליוןני שקלים אשר יקוזזו בסעיף המס עם הוצאות מס גבוהה.

רווחים ממימוש אגרות חוב - בכלל פיננסים מעריכים כי הבנק ניצל את העליות באגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות למימוש רווחים.מנגד, הירידה במרווח הריבית תביא לשיא את הפגיעה במרווח על פקדונות, הצפויה להגיע לכ- 100 מיליון שקל ברבעון.צפי להפרשות נמוכות לחובות מסופקים - עד כה לא היינו עדים לנפילות של לווים גדולים והשיפור ההדרגתי במצב המשק מביא עימו אופטימיות נוספת בסעיף זה. דו"חות מזרחי ובנק ערבי ישראל תומכים בהערכה להפרשות נמוכות יחסית ברבעון זה.צפי לצמיחה בהכנסות התפעוליות - חזרה לצמיחה בכרטיסי האשראי, תרומת קופות הפיצויים ודיבידנד מבזק יהוו חלק מהגורמים לעלייה זו.צפי לשיפור חד בתיק ניירות הערך - בדו"חות רבעון 1/09 הסתכם ההפסד שטרם מומש בתיק הזמין למכירה בסך 2.7 מיליארד שקל בגין אג"ח "אחרות" (בעיקר אג"ח של מוסדות פיננסים בעולם). יובל בן זאב מנהל מחלקת המחקר בכלל פיננסים ברוקראז': "להערכתנו, עם הצטמצמות המרווחים באגרות חוב אלו, צפויה לבנק עליה משמעותית בשווי תיק ניירות הערך, העשויה להגיע לכ-1 מיליארד שקל ברבעון.חשוב לשים לב לעלייה זו בשווי התיק, אשר עשויה להביא לגידול בהון (כך שמכפיל ההון הגבוה לכאורה, 0.96, נמוך משמעותית).הלימות הון חזקה ביותר - יחס הלימות ההון הסתכם בסוף רבעון 1/09 בכ-11.9% עם הון ראשוני של 7.7%. הרווחים השוטפים וגיוס ההון המשני יביאו את הבנק לרמה של כ-13% ככל הנראה ברבעון 3.השפעה שלילית מהחברה לישראל - האנליסטים של כלל פיננסים מעריכים כי החברה לישראל תרשום ברבעון 2/09 הפסד של עשרות מיליון דולר, המשלב את החולשה בתוצאות כיל ובזן, הפסדי צים והשפעת המדד על הוצאות המימון. הפסד זה יביא ללאומי תרומה שלילית של עשרות מיליוני שקלים ברבעון.לקראת הוצאות מס חד פעמית - הפחתת שיעורי המס צפויים להביא לשחיקה של נכס המס הנדחה, העומד על כ-1.7 מיליארד שקל. שחיקה זו תירשם כהוצאת מס חד פעמית של כ-150 מיליון שקל ברבעון 3.בשורה התחתונה - צפי לרבעון טוב עם שיפור חד בתיק ניירות הערך של הבנק.עיקרי התחזית לתוצאות רבעון 2/09


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully