וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שטייניץ ואריאב מחר בישיבת הממשלה: עברנו את נקודת השפל הכלכלית

מוטי בסוק

22.8.2009 / 20:55

השניים ידברו במסגרת סקירה כלכלית: הצמיחה במשק השנה ובשנה הבאה תהיה גבוהה מהתחזיות המקודמות של האוצרכלכלת ישראל עברה את נקודת השפל במשבר הכלכלי הקשה של 2008-2009. בחודשים הקרובים הצמיחה במשק תגדל ואיתה הכנסות המדינה ממסים, אולם את עיקר ההתאוששות הכלכלית נראה ב-2010 ואילך. כך יאמרו מחר לממשלה, בישיבה השבועית, שר האוצר, יובל שטייניץ, ומנכ"ל האוצר, ירום אריאב.

שר האוצר יאמר לממשלה כי הצמיחה במשק השנה ובשנה הבאה תהיה גבוהה מהתחזיות המקודמות של האוצר, 1%-ו-1.5% בהתאמה, וכי הגרעון בתקציב 2009 ו-2010 יהיה נמוך בצורה משמעותית מהגרעון הצפוי, 6.0% ו-5.5% אחוזי תוצר בהתאמה.

הממשלה תשמע מחר את הסקירה המקיפה. מדובר במסורת חדשה של הממשלה והאוצר ולפיה מידי רבעון יציג האוצר לשרים סקירה כלכלית מקיפה על מצב המשק. הסקירה מחר תעשה תחת הכותרת, "כלכלת ישראל - האומנם נקודת מפנה?". התשובה של שר האוצר ומנכ"ל משרדו תהיה חיובית, על רקע נתוני המשק החיובים בשבועות האחרונים. השניים יגידו לממשלה כי בשל חוסנו היחסי של המשק הישראלי ישראל עברה את המשבר הכלכלי העולמי בצורה קלה יחסית והיא בין הראשונות לצאת ממנו. עם זאת, השניים ידגישו כי המשבר טרם הסתיים, כי צריך לנהוג באופטימיות זהירה וכי בפני המשק עוד אתגרים רבים ולא פשוטים.אריאב יציג לממשלה מצגת ובה נתונים על מצב המשק הישראלי בהשוואה למשקים מפותחים אחרים. כך למשל, הצמיחה ברבעון הראשון בישראל היתה שלילית, 3.2%-, וברבעון השני חיובית בגובה 1%. נתונים אלה טובים בהרבה מנתוני משקים אחרים. בארה"ב, לדוגמא, היתה הצמיחה ברבעונים הראשון והשני של השנה 6.4%- ו-1%- בהתאמה, בגוש היורו 9.7%- ו-0.4%- בהתאמה, ובגרמניה 14.4%- ו-1.3% בהתאמה.שטייניץ ואריאב יסקרו בממשלה את השיפור שחל באחרונה בשוק ההון בארץ ובעולם, את נתוני הצמיחה החיובית בישראל ברבעון השני של השנה ביחס למצב בעולם, השיפור בגבית המסים, בעיקר העקיפים, ביולי האחרון, העלייה במדד המשולב של בנק ישראל, השיפור במדד היצור התעשייתי ובפדיון ענפי המסחר, השיפור במדד מנהלי הרכש ועוד. השר והמנכ"ל יצינו כי בארבעת החודשים האחרונים התחזק השקל מול הדולר ביותר מ-10%, כמו הליש"ט ויותר מרוב המטבעות האחרים (7.3% היורו ו-2.2% היין היפאני).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully