וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחלקת המחקר של Easy-Forex בסקירה יומית: יעלה או לא יעלה ?

TheMarker Online

24.8.2009 / 11:11היום (יום שני) בשעה 17:30 יכריז בנק ישראל על גובה הריבית במשק. בניגוד לפעמים קודמות, התחזיות לגבי ההחלטה אינן ברורות והשוק חצוי בדעותיו. מצד אחד, נתוני הצמיחה המפתיעים של המשק הישראלי לרבעון השני של 2009 והעלייה בלחצים האינפלציוניים מחזקים את הדעה שאולי הגיע הזמן להתמקד יותר בבעיות האינפלציוניות ופחות בבעיות יציאה מהמשבר.
הטענה העיקרית של גישה זו היא כי סטטיסיטית המשבר נגמר ולכן צריך להתחיל להעלות את הריבית.גישה שנייה גורסת כי כדאי להמשיך ולתמוך בכלכלה בעיקר כשהיא נמצאת בדרך הנכונה. לפי גישה זו, האינפלציה תטופל מאוחר יותר במידה ותמשיך לחרוג מהיעדים גם בחודשי הסתיו (בהם צופים כי תאט). בנוסף, העלאת ריבית תחזק את השקל, ובנק ישראל לא מעוניין בכך.נקודות תמיכה והתנגדות:תמיכה: 3.7500 3.7000 3.6500
התנגדות: 3.8500 3.9000 3.9500הדולר האמריקני נחלש מול רב המטבעות העיקריים לאחר נאום ברננקי בוועידת נגידי הבנקים המרכזיים בעולם בארה"ב. ברננקי היה ברור יותר לגבי התאוששות הכלכלה האמריקאית וטען שהרע ביותר כנראה כבר מאחורינו. בהמשך הדרך הכלכלה האמריקאית תציג נתוני צמיחה נמוכים אך הכלכלה תמשיך להתאושש.בנוסף, התפרסם נתון מכירות הבתים בארה"ב שהראה על עלייה משמעותית במכירות מה שהעלה את תיאבון המשקיעים לנכסים בעלי תשואה גבוה יותר מאשר הדולר האמריקאי. השבוע יתחיל ללא פרסום נתונים כלכליים משמעותיים בארה"ב אך כבר ביום שלישי יתפרסם מדד אמון הצרכנים שצפוי להציג השתפרות נוספת במצב הרוח של אזרחי ארה"ב.חשוב להזכיר שמדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן שפורסם לפני שבוע וחצי ירד בחדות באופן מפתיע מה שהחזיר למספר ימים את חששות השווקים מפני נפילה נוספת במצב הכלכלה הגדולה בעולם.
הנפט המשיך להתחזק וכבר נסחר קרוב מאוד לרמת ה-75 דולר לחבית.גם מחיר הזהב שוב נסחר מעל ל-950 דולר לאונקייה. העליות החדות במדדים המובילים בארה"ב יחד עם החלשות הדולר מספקות תמיכה למחיר הסחורות בעולם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully