וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדיגוס מבטלת לחברת דקסון הנפקה פרטית ב-8 מיליון שקל

יורם גביזון

26.8.2009 / 17:24

מדיגוס הסבירה את הביטול בהודעה של חלק מבעלי השליטה בחברה שלשום כי אינם מאשרים את הצעת של דקסוןיממה לאחר שהודיעה על משא ומתן עם חברה רב לאומית לייצור מוצר הדגל שלה ושיווקו, החליטה חברת מדיגוס לבטל את האסיפה הכללית שהיתה אמורה לאשר הקצאה פרטית של עד 3.5 מיליון מניות - 4.8% מהחברה - בדילול מלא לחברת דקסון, שבשליטת דן אורן.

מדיגוס הסבירה את ביטול האסיפה בהודעה של חלק מבעלי השליטה בחברה שלשום כי אינם מאשרים את הצעתה של דקסון. ההקצאה היתה אמורה להתבסס על מחיר של 2.25 שקל למניה ולהגדיל את חלקה של דקסון בהונה של מדיגוס ל-19%.

מחיר ההקצאה היה גבוה ב-30% מחיר השוק של המניה ביום ההחלטה על ההקצאה ביולי 2009, אולם כיום היא נמוכה ב-14.5% ממחירה של המניה בבורסה.

אלעזר זוננשיין, מנכ"ל מדיגוס, ומבעלי השליטה בחברה הסביר שחלק מבעלי השליטה בחברה התנגדו לתנאים שהעמידה דקסון להשקעה דו שלבית במדיגוס. תנאים אלו כללו הסכמה של בעלי השליטה במדיגוס שלא למכור מניות עד לדצמבר 2009 ושלא למכור מניות מעבר ל-5% מהחזקותיהם עד ליוני 2010.תנאי נוסף כלל הגנה על זכויותיה של דקסון במקרה של הנפקת מניית מדיגוס לצד שלישי במחיר נמוך מהמחיר שעל פיו היתה אמורה להתבצע ההקצאה הפרטית לדקסון.

נראה שהעובדה שהתגבשות המו"מ עם החברה הרב לאומית שאמור להזרים למדיגוס 11 מיליון דולר, כולל תשלום מיידי של 4.5 מיליון דולר עם חתימת ההסכם ו-50% מההכנסות העתידיות של מכירת מוצר הדגל של החברה srs (מערכת אנדוסקופית לטיפול במחלת החזר תוכן חומצי מהקיבה לוושט), שיכנע בעלי שליטה במדיגוס שמוטב למצות אפיקי גיוס הון אחרים מאלו של דקסון למשל הנפקה ציבורית על פי תשקיף מדף שהחברה פירסמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully