וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ריבלין מבטל את מכסות ניתוק המנויים במעבר בין הכבלים ללוויין

ערן גבאי

12.12.2001 / 10:25

כפשרה הוא מאריך ל-36 שעות את פרק הזמן העומד לרשות חברות הכבלים לשם היערכות לקראת ניתוק מנוי; ההוראה החדשה תיכנס לתוקף בעוד כחודש

שר התקשורת, ראובן ריבלין, החליט לבטל את המכסות שהגבילו את קצב ניתוק המנויים מרשת הכבלים לרשת הלוויין, וכפשרה להאריך את פרק הזמן העומד לרשות חברות הכבלים לשם היערכות לקראת ניתוקו של מנוי ל-36 שעות.

בכך, סבור השר כי הוא נענה לדרישות שני הצדדים - הן ביטול המכסות (לפי דרישתה של חברת YES), והן הארכת פרק הזמן בין מתן ההתראה על הניתוק לבין ביצועו בפועל מ-24 שעות ל-36 שעות (כדרישת חברות הכבלים).

השר העביר אמש לחברת הלוויין ולחברות הכבלים טיוטת הוראת מינהל חדשה בדבר ניתוק וחיבור המנוי (הסדר התיול). הוראת המינהל החדשה הועברה לחברות לאחר שהמשרד ערך תחנת בדיקה, שהובטחה מראש, כבר במקביל לפרסום ההנחיות בספטמבר ולאחר שימוע שנערך לאחרונה לחברות.

הוראת המינהל תיכנס לתוקף באמצע ינואר 2002, וזאת בכדי לאפשר לחברות ארבעה שבועות בכדי להיערך.

על פי הוראת המינהל החדשה, החברה המבקשת לחבר מנוי לשירותיה תעביר לחברה המתנתקת את הודעת הניתוק עד לשעה 20:00 בערב, 36 שעות לפני מועד החיבור.

הארכת פרק הזמן לא תאפשר, לדעת המשרד, לחברות הכבלים לנקוט פעולות שימור באותו ערב בו יתקבלו אצלן נתוניהם של המנויים המתנתקים מן הרשת, בשל השעה שנקבעה בהוראות המינהל החדשות. על פי הוראת המינהל החדשה, ניתוק קו המנוי וחיבורו יבוצע באותו מועד.

הוראת המינהל החדשה גם קובעת את אופן העברת הנתונים בין הצדדים. זאת לאחר שהתברר כי הצד המתנתק (כיום, חברות הכבלים, בדרך כלל) נאלץ לבזבז זמן ניכר, מתוך 24 השעות שנקצבו לו עד היום, בפיענוח הנתונים שהועברו לו (על ידי חברת הלוויין).

האינטרס הציבורי העיקרי, נאמר בהודעת משרד התקשורת, הוא הצורך להגן על רשת הכבלים, ההופכת עתה לרשת בזק ציבורית ארצית, ולמנוע ניתוקים וחיבורים בלתי מוסדרים, העלולים להזיק לרשת. בשל אינטרס זה, סבור השר כי יש לאפשר לחברות הכבלים לבצע את הניתוק בעצמן. עם זאת, האינטרס הציבורי מחייב גם התערבות רגולטורית מעטה ככל הניתן בתחרות החופשית בין הצדדים, ופגיעה קטנה ככל האפשר בחופש העיסוק שלהם.

כמו כן, גם ניתוקו של מנוי אשר בחר לרכוש את התיול בביתו, על פי התיקון לחוק הבזק המאפשר לבצע זאת תמורת תשלום של 120 שקל, ייעשה בכפוף להוראות המינהל.

עם זאת, משרד התקשורת סבור גם היום כי ההסדר הטוב ביותר הוא פעילות החברות במתכונת של קבלן משותף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully