וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: מניית בנק הפועלים אטרקטיווית יותר ממניית בנק לאומי

ליאור כגן

12.12.2001 / 14:44

בבית ההשקעות מותירים המלצת "קנייה" למניית לאומי אך מפחיתים את מחיר היעד ל-9.23 שקלים, כ-20% מעל מחיר המניה בבורסה

לאחר שבנק אינווסטק המליץ להחליף מניות בנק לאומי במניות בנק הפועלים, ואנליסטים נוספים הפחיתו את מחירי היעד למניית הבנק, מעריכה היום גם רונית גודמן, אנליסטית הבנקים של נשואה זנקס, כי מניית בנק פועלים אטרקטיווית יותר ממניית בנק לאומי .
בנשואה זנקס הותירו המלצת "קנייה" למניית בנק לאומי, אך הורידו את מחיר היעד מ-11.3 שקל, ל-9.23 שקלים בלבד כ-20% מעל מחיר המניה בבורסה.

לדברי גודמן, התוצאות של בנק הפועלים ובנק לאומי לרבעון השלישי מראות כי המצב טוב יותר בבנק הפועלים. להערכתה, פועלים ישיג תשואה טובה יותר של 8.7% על ההון ב-2002, לעומת תשואה של 8% בלבד אותה ישיג בנק לאומי.

גודמן מציינת כי לפי המודל של טריינור, התשואה העודפת ליחידת סיכון גבוהה יותר בבנק פועלים, מאשר בבנק לאומי. היא מציינת כי בנק לאומי מספיק איתן בשביל לצלוח את התקופה הנוכחית בהצלחה, אך הנתונים מראים על עדיפות לפועלים בפרמטרים מסויימים.

לדברי גודמן, לפי מחיר היעד של המניות, קיים סיכוי להשיג תשואה עודפת בהשקעה במניות בנק הפועלים. היא מציינת כי מחיר היעד של בנק הפועלים גבוה ב-26.2% ממחיר המניה בבורסה, בעוד מחיר היעד של לאומי גבוה בכ-21.6% ממחיר המניה בבורסה. להערכתה, ההפרשה לחובות מסופקים תסתכם בבנק לאומי ב-1.28 מיליארד שקל בשנה הבאה, שהם מהווים כ-0.77% מהאשראי שמעניק הבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully