וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לא תתעשרו ממתגים אופטיים

LightReading

12.12.2001 / 16:05

לפחות לא בטווח הקרוב, אומר דו"ח חדש של לייט רידינג ליצרנים הגדולים, בהם לוסנט, נורטל, סיקמור וטליוםפיטר הייווד
מתגים אופטיים הם אולי בעלי פוטנציאל לעשות מהפכה ברשתות הטלקום בטווח הארוך, אבל כרגע רוב יצרני המתגים האופטיים נמצאים בצרות לא קטנות, כפי שעולה מדו"ח חדש של "אופטיקל אורקל", שירות המחקר למנויים של "לייט רידינג".הדו"ח מזהה סוגים שונים של מיתוג אופטי ובוחן את סיכוייהם בשוק. הוא מנתח את העוצמות והחולשות של השחקניות הראשיות על ידי בדיקת הנתונים הפיננסיים שלהן. המסקנות הראשיות הן:
סיינה היא החברה היחידה המייצרת הכנסות סדירות ממתגים אופטיים. מכירות של מתג CoreDirector צפויות לייצג 30%-35% מהכנסותיה ברבעון הרביעי, עליהן תדווח ביום חמישי (13 בדצמבר). זאת בהשוואה ל-12%-15%. עם זאת, הדו"ח טוען כי שולי הרווח של סיינה יסבלו בגלל התחרות שיש לחברה בתחום.
קורוויס (סימול CORV) - נתוני מלאי מדאיגים הגרועים מכל מתחרותיה, לדברי הדו"ח. יחס המלאי לעלות הסחורות שנמכרו ברבעון האחרון היה 1,182%, כפליים כמעט מסיקמור ופי 10 מהרמות הנורמליות שרשמו בשנות התשעים לוסנט ונורטל.
לוסנט אינה יכולה להימלט מהבעיות הכלליות שלה, שמטילות צל על סיכוייה בשוק המיתוג האופטי.
נורטל מתכננת להתחיל למכור את המתג OPTera Connect HDX ברבעון הנוכחי ואומרת כי הוא נמצא בבדיקות אצל לקוחות. אין מידע מיהם הלקוחות ומה תוצאות הבדיקה. בו בעת, היא יכולה לתת לסיינה תחרות רצינית. עתידו של המתג הפוטוני PX של נורטל, שקיבלה בזכות רכישת Xros, עוד פחות בטוח.
סיקמור - זמנה אוזל, לפי הדו"ח, וככל הנראה לא תבצע רכישה מעניינת כפי שהעלו שמועות. מאזן המזומנים היפה שלה (728.5 מיליון דולר ברבעון האחרון) מזמין, אולם כנגד זאת אין סיקמור מצפה להיות רווחית בקרוב.
טליום (סימול TELM) משפרת את הכנסותיה, אולם אין בכך הרבה, מכיוון שדו"חותיה מכילים מוקשים רבים, כולל נתוני מלאי "בלתי נסלחים" ותזרים מזומנים תפעולי שלילי של 58.3 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2001. "בסיס לקוחות דל וחוסר רווחיות מחמירים את הדאגות לגבי החברה".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully