וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי. בי. אי. על דו"חות אסם: מניית החברה נסחרת במחיר מלא, משמרים המלצתם על הפחת

TheMarker Online

31.8.2009 / 11:26

גיל בשן מבית ההשקעות: "הדו"חות סבירים, אך התוצאות הכספיות מעט נמוכות מהערכותינו המוקדמות"אסם פירסמה את דו"חות הרבעון השני, וערכה שיחת ועידה למשקיעים.הדו"חות סבירים, אך התוצאות הכספיות מעט נמוכות מהערכות המוקדמות של בית הההשקעות אי.בי.אי. ההכנסות המשיכו לרשום צמיחה מרשימה, הרווחיות הגולמית שמרה על רמתה, והרווח התפעולי הושפע מהוצאות מכירה גבוהות בשל מערכות מחשוב חדשות.הפעילות בחו"ל ממשיכה לספק את הסחורה, חלקה כתוצאה מאיחוד הרכישות האחרונות בארה"ב.הכנסות החברה ברבעון הגיעו לרמה של 844 מיליון שקל, בהתאם לציפיות. חלק מהותי מהצמיחה הינו תוצאה של איחוד הרכישות האחרונות בארה"ב. גם פעילות טבעול באירופה צמחה בקצב מרשים של 9.1%, חלקה הודות לתרומת שער החליפין יורו שקל שתרמה כ-2-3%.

הפעילות בישראל סובלת מחולשה בשל המצב הכלכלי, הצמיחה בישראל הייתה שלילית בשיעור של 0.3%, חלקה נובעת מהשפעות חג הפסח שגורעות ממכירות אסם. מעבר לכך אסם כשאר חברות המזון סובלת מהמיתון, מתופעת מעבר צרכנים למוצרים זולים יותר ומצמצמים את גובה סל הצריכה.המשך מגמת השחיקה ברווחיות הגולמית - להערכת אי.בי.אי עיקר ההשפעה נובעת מתמהיל המכירות בתקופת המיתון בשל הצריכה של מוצרי בסיס על חשבון מוצרי פרימיום. כמו כן ירידה במחירי המכירה בחודשים האחרונים עם הירידה במחירי חומרי הגלם והתחרות המתגברת ברשתות השיווק.הרווחיות התפעולית הפתיעה לרעה - החברה באופן עקבי מורידה את רמת ההוצאות התפעוליות מהמחזור, השפעה מהותית ישנה למעבר מ-6 אתרי הפצה שונים למרכז הלוגסטי המרכזי של החברה בשהם, מהלך שחוסך סדר גודל של 1-1.5% בשיעור הוצאות המכירה ממחזור המכירות."אנו הערכנו כי שיעור הוצאות המכירה מהמחזור יעמוד על 20-21% ובפועל עמדו הוצאות אלו על 22.5% מהמחזור", אומר גיל בשן, אנליסט בבית ההשקעות אי.בי.אי. הסיבה נעוצה במעבר למערכות מחשוב חדשות, והוצאות גבוהות הנלוות לכך. "אנו מעריכים כי הוצאות אלו הינם בעלות אופי חד פעמי ותחום בזמן. ברמת השנה אנו מעריכים כי הרווחיות התפעולית תגיע 12.2%", ממשיך בשן.תזרים המזומנים חזק - 152 מיליון שקל ברבעון לעומת 130 מיליון בתקופה המקבילה. אסם ביצעה השקעות מהותיות בשנים האחרונות וכעת היא קוצרת הפירות, ונהנית מתזרים מזומנים משופר.

גיל בשן מסכם: "אסם היא חברה טובה שיודעת לספק את הסחורה רבעון אחרי רבעון, יחד עם זאת מניית החברה להערכתנו נסחרת במחיר מלא. פוטנציאל ההתייעלות, אפשרויות הצמיחה בחו"ל, היציבות בישראל, אפילו עסקת מטרנה שטרם נחתמה, הכל כבר מתומחר. אנו משמרים המלצתנו על הפחת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully