וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דן אנד ברדסטריט: נמשכת מגמת הצמצום וההיחלשות בפעילות מגזר התעשייה

ליאור כגן

13.12.2001 / 10:01

מדד מנהלי הרכש עלה קלות ל-43.5%, אך נמצא עדיין מתחת לקו 50% המבדיל בין האטה להתרחבות; מצב דומה קיים במדדים ובמשקים של ארה"ב ואנגליה

מדד מנהלי הרכש של חודש נובמבר עלה לערך של 43.5% לעומת 41.3% בחודש שעבר, כך עולה מתוצאות הסקר של ארגון מנהלי הרכש וחברת דן אנד ברדסטריט. מדובר בתפנית קלה מאוד במדד כלפי מעלה לעומת חודש שעבר, אך המדד נמצא עדיין מתחת לקו 50% המבדיל בין האטה להתרחבות.

מדן אנד ברדסטריט נמסר כי הצמצום במדד הכללי מתבטא החודש בעלייה זעירה בביקושים ליצוא והמשך הדריכה במקום בביקושי השוק המקומי. לדבריהם, הירידה החדה ביצוא באחרונה מבשרת את המשך מגמת ההאטה במגזר התעשייתי ובמשק כולו. לפי נתוני קו המגמה, קיים צפי להמשך מצב זה גם בחודש הבא.

מדן אנד ברדסטריט נמסר כי מצב דומה קיים במדדים ובמשקים של ארה"ב ואנגליה. בשני אלה מחמיר מצב הכלכלה והמיתון מעמיק, במיוחד בארה"ב, כתוצאה ממעשי הטרור בספטמבר. להערכתם, לא נצפית התאוששות בשני משקים אלה בזמן הקרוב.

סימני מיתון חריפים קיימים גם במשק הגרמני, שהוא המוביל באירופה. "סביר להניח שמצב המשקים הללו לא יאפשר התאוששות ביצוא בזמן הקרוב, ולפיכך ההערכה היא שלא יתרחש שינוי במצבו העגום של המשק הישראלי", אומרים בדן אנד ברדסטריט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully