וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הנאסד"ק ירד - והדולר מטפס ב-0.15% נוספים לרמה של 4.235 שקלים

שלומי גולובינסקי

14.12.2001 / 8:30

בנק לאומי: "שער החליפין ימשיך לדשדש סביב הרמות הנוכחיות, כל עוד לא תחול תפנית מהותית במצב הבטחוני ובמצב הכלכלי";



הדולר שומר על מגמת המסחר אתמול, ופותח את יום המסחר האחרון לשבוע זה בהתחזקות של כ-0.15% לרמה של 4.235 שקלים. הסיבה להתחזקרות היום נובעת בעיקר מירידות השערים החדות שנרשמו אמש בבורסות ארה"ב.



אמש טיפס הדולר לרמה של 4.233 שקלים בתגובה לפיגוע החמור בעמנואל. תגובת השוק לאירועים הביטחוניים והכלכליים ממשיכה להיות מינורית, וזאת בשל הפער הגדול בין הריבית השקלית לריבית הדולרית.



פער זה המשיך להתרחב לאחר הפחתת הריבית השבוע בארה"ב, לרמה של 1.75% בלבד, לעומת ריבית בנק ישראל שעומדת כיום על 5.8%. ובאותו עניין, היום אמור להתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר. על פי ההערכות, רשם המדד בחודש החולף ירידה. השאלה היא באיזה שיעור. בבנקים סבורים שמדובר בירידה מתונה יחיסת של 0.2%, ואילו בבתי ההשקעות הפרטיים סבורים רבים כי מדובר בירידה חדה יותר של עד חצי אחוז. כך או כך, אין ספק שלמדד הקרוב תהייה השפעה על החלטת נגיד בנק ישראל באשר לגובה הריבית במשק.



המשך התפתחות המסחר בבורסות ארה"ב לצד התפתחויות בזירה המקומית במצב הבטחוני ובמצב הכלכלי (מדד המחירים לצרכן ותוצאות הדיונים בנוגע לתקציב המדינה) ישפיעו על המסחר במט"ח בתקופה הקרובה, כך מציינים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית.



לאור כל זאת, צופים בבנק לאומי כי כל עוד לא תחול תפנית מהותית בגורמים אלו ידשדש שער החליפין סביב רמתו הנוכחית. יחד עם זאת, המשך הפחתת הריבית בישראל יכולה לגרום לתפנית בשער הדולר, ולכן מומלץ לשמור על אפיק מט"חי ברמה של 15%-20%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully