וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשלחת לשיחות על הפרטת בזק נפגשה בלונדון עם שתי קבוצות בלבד

ערן גבאי

16.12.2001 / 11:35

כך נודע ל-TheMarker; אחת מבין השתיים טענה כי אין כוונותיה רציניות; בפרסומים קודמים דווח שהמשלחת ערכה פגישות עם ארבע קבוצות

חברי המשלחת לשיחות על הפרטת בזק נפגשו בלונדון, בראשית החודש, עם שתי קבוצות בלבד במסגרת ה-Road Show למכירת מניות המדינה בבזק, כך נודע ל-TheMarker. בפרסומים קודמים דיווח משרד התקשורת כי המשלחת ערכה פגישות עם ארבע קבוצות.

עוד נודע כי אחת מבין שתי הקבוצות עמן נפגשה המשלחת טענה, עוד בראשית המפגש, כי אין כוונותיה רציניות וכי היא בעיקר ביקשה את המפגש לצרכי התרשמות ולמידה.

המשלחת כללה את ראשי בזק (היו"ר, עידו דיסנצ'יק, המנכ"ל, אילן בירן, וסמנכ"ל הכספים, אורן לידר), מנכ"ל משרד התקשורת, אורי אולניק, ומנכ"ל רשות החברות, ירון יעקובס.

טרם נודע על פגישות נוספות שאמורות להתקיים עם רוכשים בינלאומיים פיננסיים פוטנציאליים נוספים.

ברור שהסיכוי למצוא רוכש לבזק הוא נמוך. גם בין הקבוצות הישראליות, שנשמע לא אחת כי מתגבשת לה קבוצה שכזו, עדיין מוקדם לומר שמתקיימות שיחות רציניות. ההערכות הן כי יהיה כמעט בלתי אפשרי למצוא היום קבוצה ישראלית שתסכים להשקיע 1.6 מיליארד דולר, כשחצי מסכום זה אמור להיות מוזרם בהון עצמי.

בפני ההפרטה ניצבים מכשולים רבים: ביצוע ההפרטה מותנה בהשלמת התוכנית לגייס 900 מיליון שקל בהנפקת 7% ממניות החברה לציבור, לטובת ההפרשה להסכמי הפרישה של העובדים; פרשת גד זאבי והחזקתו בכ-20% ממניות החברה, שהבנקים מאיימים בשימוש בכונס נכסים; העובדה שההפרטה נתפשת כפוליטית, לאור הסעיפים המקנים לשר התקשורת להתערב במינוי דירקטורים; הבחישות הפוליטיות והסכסוכים בצד המוכר (בין משרד ראש הממשלה ומשרד התקשורת לבין רשות החברות).

העיתון "מעריב" פירסם הבוקר כי ראש הממשלה, אריאל שרון, שלח מכתב למנכ"ל רשות החברות, ירון יעקובס, המגביל את סמכויותיו ומכפיף אותו למעשה בכל הקשור להפרטת בזק לשר התקשורת, ראובן ריבלין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully