וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסיפת בעלי המניות של כור אישרה מעבר לדיווח דואלי

שלומי גולובינסקי

16.12.2001 / 15:27

המשמעות: שכר בכירי הקונצרן לא יפורסם; מעתה תחויב לפרסם רק דו"חות כספיים באנגלית, הערוכים לפי כללי החשבונאות האמריקאיים; באחרונה עלה לכותרות ניסיון לשפר תנאי האופציות של בכירי כור

אסיפת בעלי המניות של קונצרן כור אישרה בסוף השבוע את המעבר של החברה למתכונת הדיווח הדואלי, כל עוד מניות החברה יהיו רשמות למסחר בארה"ב. תקנות הרישום הכפול מאפשרות לחברות ישראליות, הנסחרות בנאסד"ק, להירשם למסחר בתל אביב ללא פרסום תשקיף או להנפיק מניות חדשות. במקביל, פוטרות התקנות החדשות את החברות מלפרסם דו"חות כספיים בעברית.

במקביל, מאפשרות התקנות לחברות דואליות, כלומר חברות שמניותיהם נסחרות גם בתל אביב וגם בנאסד"ק, לעבור לדיווח לפי כללי החשבונאות האמריקאיים בלבד, מהלך שחוסך עבור החברות כאב ראש לא קטן הכרוך בהכנת שני דו"חות כספיים, אחד המותאם לכללי החשבונאות הישראליים ואחד לאמריקאיים. ואכן, בתקופה האחרונה עברו לא מעט חברות דואליות כמו פורמולה ונייס לדווח במתכונת האמריקאית.

מלבד כאב הראש הכרוך בהכנת שני דו"חות כספיים, לגבי כור ישנה משמעות נוספת ולא פחות חשובה: כור לא תהיה חייבת מעתה לפרסם בדו"חות התקופתיים (שנלווים לדו"חות השנתיים) את שכר חמשת נושאי המשרה הבכירה בחברה (תקנה 21).

לאחרונה עלה לכותרות ניסיון של הקונצרן לשפר את תנאי האופציות שהוענקו לבכירי כור, באמצעות הנמכת מחיר המימוש של האופציות. זאת, בשל הירידה התלולה במחירי מניות כור בשנים האחרונות, פועל יוצא של טעויות שביצעה הנהלת החברה, ובראשם ההשקעה האדירה באי.סי.איי , שהניבה לקונצרן הפסד אדיר של 2.17 מיליארד שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה.

לאחר שנתגלעה מחלקות בענין ההטבה עם בנק הפועלים , החליט מנכ"ל כור, יונתן קולבר, לוותר על ההטבה שאמור היה לקבל. יחד עם זאת, דני בירן, נשיא כור, עדיין לא ויתר, ככל הידוע, על ההטבה הגדולה, למרות הביצועים הגרועים של כור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully