וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארומה ישראל זכתה במקום הראשון בפרויקט "המפעל שלי" בזכות העסקת עובדים עם מוגבלויות

עידו סולומון

10.9.2009 / 10:24

כ-150 עובדים בסניפי החברה הם בעלי מוגבלויות ובכללם בעלי פיגור שכלי, אוטיזם ופגועי נפשארומה ישראל היא הזוכה במקום הראשון בפרויקט "המפעל שלי"- פרויקט המשותף למפעל הפיס ו-themarker - על פעילותה ומחוייבותה המתמשכת להעסקת עובדים עם מוגבלויות.במסגרת אירוע מאה המשפיעים הוענק מגן ההוקרה לארומה ישראל, המעסיקה בסניפיה כ-150 עובדים עם מוגבלויות, ובכללם בעלי פיגור שכלי, אוטיזם, פגועי נפש ועוד. בסך הכל מהווים עובדים אלה כ-5%מכלל כוח האדם בסניפי החברה.נימוקי השופטים: "מדובר במחויבות מתמשכת לא רק של בעלי החברה והנהלתה, אלא גם של הזכיינים, מנהלי הסניפים וציבור העובדים בסניפים. עובד בעל מוגבלויות המתקשה להיקלט בשוק העבודה הסטנדרטי מוצא בארומה ישראל לא רק מקום עבודה אלא גם אפשרות להיחשף לחברה נורמטיבית, יציבות והבטחת מעמדו כאדם שווה ערך. אנחנו מאמינים כי לארומה ישראל מגיע אות הערכה על תרומה גדולה זאת לקהילה ומקווים שיהוו דוגמא גם לעסקים וארגונים אחרים".

במקום השני זכתה פירמת רואי החשבון kpmg סומך חייקין על פעילותה בבית הנוער קדימה בבת-ים, שהוא חלק מבתי הנוער של עמותת "לשובע", שבו רוב הילדים הינם יוצאי אתיופיה.נימוקי השופטים: "בפרויקט ההתנדבות מעורבים 26 ילדים ונערכים מפגשים שבועיים קבועים בינם לעובדים המתנדבים המשמשים כחונכים וכאוזן קשבת. הילדים מגיעים למשרדי החברה פעם בשבוע למשך שעתיים, לכל ילד מוצמד חונך קבוע אשר מלווה אותו לאורך השנה. העובדה כי לא מדובר בפרויקט חד פעמי אלא ארוך ומתמשך זיכתה את החברה בפרס".את המקום השלישי חלקו שתי חברות - רשת הבוטיקים לשוקולד בעבודת יד, roy שוקולד, וסטודיו אנד ג'וי לעיצוב זרי פרחים, מתנות וחבילות שי. roy שוקולד מעסיקה מזה כשנה וחצי אנשים עם צרכים מיוחדים בעבודות אריזה במפעל. תרומה נוספת ומשמעותית מתמקדת באימוץ עמותות שונות בכל חג.
מנימוקי השופטים: "העובדה כי חמישה מתוך עשרת העובדים הם בעלי מוגבלויות מרשימה, ומוכיחה כי גם עסק מסחרי לחלוטין עשוי לתרום לקהילה מבלי לפגוע בשורת הרווח".סטודיו אנד ג'וי הוקם במטרה לספק מקום עבודה לאנשים עם מוגבלויות שונות כגון פיגור שכלי, אוטיזם, פגיעה נפשית, ולקויי ראייה. מנימוקי השופטים : "שילוב צוות העובדים בעלי המוגבלויות ומיצוי הפוטנציאל האישי שלהם, פיתוח האחריות וקבלת שכר הוגן מהווה פלטפורמה לאנשים אלו להתפתח ולהפוך לחלק אינטגראלי מהחברה ולחיות חיים מלאים בכבוד עצמי ועצמאות. הסטודיו הינו פרויקט עסקי חדשני שמשנה את דפוסי החשיבה החברתית המקובלת ובכך פורץ דרך בתחומו".בציון לשבח זכתה חברת לאומי קארד שקיבלה על עצמה להפוך לחברה ירוקה התומכת באיכות הסביבה בתוך כותלי החברה ומחוצה להם. בין פעילותיה בתחום הסביבתי: החלפת רכבי המנהלים לרכבים היברידיים חוסכי אנרגיה, התקנת בקרים לחיסכון בחשמל ובאנרגיה והשקת מיזם "עיגול לטובה" בעזרתו מעגלים לקוחות לאומי קארד את סכום הקנייה לטובת עמותות שונות הפועלות בישראל. במקביל יוצאים העובדים לפעילות קהילתית בשיתוף עם העמותה לילדים בסיכון להטמעת חשיבות השמירה על איכות הסביבה ועוד.מנימוקי השופטים: "העובדה כי בחברה בחרו להפנות משאבים הן עבור תהליכים פנימיים בנושא איכות הסביבה והן עבור תהליכים חיצוניים כמו מיזם עיגול לטובה, העלתה את לאומי קארד לראש רשימת החברות הירוקות וזיכתה אותה בציון לשבח".זו השנה החמישית בה מתקיים שיתוף פעולה בין מפעל הפיס לבין themarker בפרויקט "המפעל שלי", המציג את העשייה החברתית ואת הפרויקטים שיוזמת תעשיית העסקים הישראלית למען הקהילה. השנה השתתפו בו 39 חברות ובהן מיקרוסופט ישראל, בנק לאומי, אפלייד מטיריאלס, אלקטרה, איקאה ועוד. מטרת הפרויקט היא לחשוף את העשייה של קהילת העסקים למען החברה ולעודד עסקים נוספים להצטרף למעגל העשייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully