וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המדינה גייסה 1.026 מיליארד שקל במכרזי התדרים לדורות הסלולר 2 ו-3

18.12.2001 / 11:19

סלקום ופרטנר רכשו רצועות תדרים לדור 2 ו-3 במחירים של כ-180 מיליון שקל וכ-220 מיליון שקל; סלקום, פרטנר ופלאפון רכשו תדרי דור 3 בכ-220 מיליון שקל


הסתיים מכרז התדרים בתחום תדרי הדור השלישי בסלולר - תחום תדר ה-2,000 מגהרץ ומעלה.

על השימוש בתדרים התמודדו חברת סלקום, פרטנר וחברת פלאפון. המכרז הרב-סבבי לתדרי הדור השלישי הסתיים לאחר סבב אחד ובסיומו זכו החברות בתדרים בהם חפצו.

ועדת המכרזים היא ועדה משותפת למשרדי התקשורת והאוצר. נציג האוצר בוועדה היה סגן החשב הכללי, דוד גרשונוביץ', ונציג הממונה על התקציבים באוצר היה רביב סובל.

חברת פרטנר תשלם עבור רצועת התדרים שבחרה 220 מיליון שקל, חברת סלקום תשלם עבור הרצועה שבחרה 220 מיליון שקל וחברת פלאפון תשלם עבור הרצועה שבחרה 225 מיליון שקל. החברות יידרשו לשלם את הסכום בפרישה רב שנתית עד שנת 2006. גם תוצאות מכרז זה כפופות לאישורו של השר ריבלין.

מוקדם יותר הסתיים מכרז התדרים בתחום תדרי הדור השני לסלולר, תחום תדרי ה-1,800 מגהרץ. על השימוש בתדרים התמודדו החברות סלקום ופרטנר. המכרז הרב-סבבי הסתיים לאחר סבב אחד שבסיומו זכו החברות בתדרים בהם חפצו - כך מסר משרד התקשורת.

חברת סלקום תשלם עבור רצועת התדרים 181 מיליון שקל. חברת פרטנר תשלם עבור רצועת התדרים 180 מיליון שקל. החברות יידרשו לשלם את הכסף בתוך 45 יום. סך הכנסות המדינה מהמכרזים שנערכו היום הוא 1.026 מיליארד שקל.

שר התקשורת, ראובן (רובי) ריבלין, בירך את ועדת המכרזים ואת חברות הסלולר שהשתתפו במכרז. השר הוסיף כי סיום המכרז מעמיד את ישראל בשורה הראשונה של המדינות המתקדמות בתחום הטכנולוגי.

חברות הסלולר נדרשו לתדרים כדי לתמוך בקצבים שיאפשרו יישומים של הדור השלישי בסלולר כמכשיר לגלישה באינטרנט בקצבים מהירים ושימושי מולטימדיה.

יו"ר ועדת המכרזים ומנכ"ל משרד התקשורת, עו"ד אורי אולניק, אמר כי היום, לראשונה, נערך מכרז בשיטה הרב-סבבית. אולניק הביע את שביעות רצונו מכך שהמכרז הסתיים במהירות וללא כל תקלות, כשכל חברת סלולר קיבלה את התדר בו חפצה, במחיר הראשוני אותו הציעה.

אולניק בירך את חברות הסלולר על השתתפותן במכרז והביע תקווה שלא רחוק היום בו יספקו החברות שירותים חדשים ומתקדמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully