וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פחות ממחצית מהקשישים בקופת חולים לאומית זכו להנחה המגיעה להם

רוני לינדר-גנץ

14.9.2009 / 10:21

בכללית ובמאוחדת כל הקשישים קיבלו את ההנחה, במכבי 90%; לאומית: ההנחה תינתן לקשישים רטרואקטיבית



משרד הבריאות החליט להעניש את קופת חולים לאומית ולהקפיא את העברת כספי התמיכה לקופה לשנת 2009. זאת בעקבות ממצאי בדיקה שהעלתה כי בשנת 2008 הקופה לא דאגה להעניק לכל מבוטחיה הקשישים הנחה בתרופות שמגיעה להם על פי חוק. רק 45% מהמבוטחים הזכאים להנחה (11,350 מתוך 25 אלף זכאים) בקופה קיבלו את ההנחה.



מדובר בהנחה של 10% ממחירי ההשתתפות העצמית על תרופות למבוטחים שגילם מעל 75 אשר הקופות מקבלות בגינה ממשרד הבריאות 36 מיליון שקל מדי שנה. למרות שלאומית קיבלה תשלום כדי שתוכל לתת את ההנחה למבוטחיה, היא לא דאגה שכל הקשישים הזכאים ייהנו ממנה. משרד הבריאות דורש מקופת חולים לאומית לאתר את המבוטחים הקשישים שלא קיבלו את ההנחה ולוודא כי יוחזרו להם כספי ההנחה רטרואקטיבית כתנאי לקבלת כספי התמיכה.



מהבדיקה של סמנכ"ל לפיקוח על קופות החולים במשרד הבריאות, יואל ליפשיץ, עולה כי קופות החולים הכללית ומאוחדת העניקו את ההנחה במלואה לכלל הקשישים הזכאים לה. קופת חולים מכבי העניקה את ההנחה ל-90% ממבוטחיה בלבד. מכיוון שקופת חולים לאומית היא קופה קטנה יחסית, בסך הכל נמצא כי 95% מהקשישים הזכאים להנחה קיבלו אותה.



מקופת חולים לאומית נמסר בתגובה: "לפני זמן קצר עודכנו בנושא. מנכ"ל קופת חולים לאומית מר ניסים אלון הורה לבצע בירור מעמיק של הנתונים, ובמידה שיתברר כי הם נכונים כל הזכאים יקבלו את כספם רטרואקטיבית ישירות לחשבון הבנק שלהם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully