וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלעד גרופ של יצחק תשובה הציגה רווח של 50 מיליון ד' במחצית

TheMarker

21.9.2009 / 15:27

ב-12 החודשים הקרובים על החברה לשלם חובות של עשרות מיליוני דולרים; ההון העצמי גדל בכ-85 מיליון דולר



חברת אלעד גרופ, חברת האחזקות שבאמצעותה פועל יצחק תשובה בעסקי הנדל"ן הפרטיים שלו חו"ל, מסכמת את המחצית הראשונה של 2009 עם רווח נקי של כ-50 מיליון דולר לעומת הפסד של 15 מיליון דולר במחצית המקבילה אשתקד - כך נמסר ממקורות המקורבים לחברה.



אלעד מדווחת כי רשמה גידול בהון העצמי של כ-85 מיליון דולר לעומת דצמבר 2008 וההון העצמי הכלכלי של החברה עומד על כ-1.2 מיליארד דולר, נכון לסוף הרבעון השני.



בבעלות החברה נכסים מניבים בשווי מאזני בהיקף של 2.7 מיליארד דולר ובקופתה מזומן וניירות ערך בסך של כ-127 מיליון דולר. מאלעד גרופ נמסר כי על אף המצב בשווקים, "זכתה החברה לאמון מצד כל הגופים המממנים לרבות בנקים זרים והצליחה לבצע מימון מחדש של התחייבויותיה בהיקפים של מאות מיליוני דולרים ביחס לפרויקטים של החברה בווגאס (פריסה ל- 42 חודש), בסינגפור, בלוס אנג'לס ובפרויקטים נוספים אחרים תוך שהיא פורסת את ההלוואות לזמן ארוך". בחברה מעריכים כי ב-12 חודשים הקרובים יהיה עליה לשלם עשרות מיליוני דולרים בודדים - סכום לא גובה ביחס להון העצמי ולתזרים של החברה.



אלעד גרופ, על פי דיווחיה, נהנית מתזרים מזומנים חזק ויציב מהנכסים המניבים שבבעלותה, המשרת את התחייבויותיה ואת פעילויותיה. בקנדה, מרכז עסקי עיקרי של החברה, נהנית החברה מביקושים ליחדות הדיוק שבבעלותה, ומתחילת השנה מכרה החברה מעל ל-450 יחידות בפרויקטים הנמצאים בבנייה חדשה בשווי של כ-140 מיליון דולר קנדי. החברה רואה את המשך התחזקות השוק הקנדי שבו היא פועלת וכן את המשך התייצבותם של השווקים בארה"ב וסינגפור.



בחברה ביקשו להדגיש כי היא אינה נדרשת לפרוע בחודשים הקרובים התחייבויות בהיקף של מיליארד דולר וכי בגין ההתחייבויות לזמן קצר, נחתמו הסכמי פריסה לזמן ארוך מול החברות הממנות - למשל פרויקט וגאס שנדחה ב-42 חודשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully