וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מט"ח: הבטחת קליין להפחתת ריבית של 1% מקפיצה את הדולר ל- 4.26 שקלים

ליאור כגן

19.12.2001 / 18:01

מדובר בעלייה של 0.55% לעומת היציג; סוחרים: עיקר הרכישות - מצד הבנקים המקומיים; הערכות: צמצום פער הריביות בין השקל לדולר יביא לפיחות זוחל עד סוף השנה


מתחזקת מגמת הפיחות בשער השקל. בשעה זו עולה הדולר ב-0.55% לרמה של 4.26 שקלים, זאת לאחר שעלה בפתיחת המסחר לרמה של 4.25 שקלים. בשוק המט"ח מציינים כי הפחתת ריבית של כ-1%, עליה מדבר קליין, תקטין את אטרקטיוויות ההשקעה בשקל לעומת הדולר, וכי הביקוש למטבע האמריקאי צפוי לעלות בעקבות צעד כזה.

מחדר העסקות של בנק דיסקונט נמסר כי עיקר הקונים הם הבנקים המקומיים, כאשר המגזר העסקי ממתין להודעות בדבר עסקת החבילה. לדברי סוחרים, גם המשקיעים הזרים לא הגדילו היום את נפח פעילותם.

כיום עומדת ריבית בנק ישראל על רמה של 5.8%, וציפיות האינפלציה נמוכות מ-1%, כך שהריבית הריאלית קרובה ל-5%. לשם השוואה, הריבית הנומינלית בארה"ב עומדת כיום על רמה של 1.5%, כך שהריבית הריאלית אפסית. קליין אמר הבוקר כי הפחתת הריבית, יחד עם צעדים נוספים במסגרת עסקת החבילה, תעזור למשק לצאת מהמיתון.

מחדר העסקות של בנק הפועלים נמסר כי נפח העסקות גבוה יחסית לימים האחרונים, בעקבות דבריו של הנגיד על הפחתת הריבית. מהבנק נמסר כי המשקיעים הזרים אינם פעילים בימים אלה של סוף שנה. להערכתם, צפוי פיחות זוחל בדולר בימים הקרובים - עד סוף שנה.

"פעילים רבים היו תמימי דעים כי הדולר ימשיך לרדת לכיוון רמה של 4.20 שקלים, והם המתינו עם רכישות הדולרים. אולם, ייתכן כי זחילת הדולר כלפי מעלה תיאלץ אותם לרכוש דולרים לפני סוף השנה ברמות גבוהות יותר. תרחיש זה יביא את שער הדולר לרמות של 4.25-4.28 שקלים כבר עד סוף השנה", אומר אחד הפעילים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully