וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הירידה החדה בביקוש לנייר תמשיך לפגוע בתוצאותיה של נייר חדרה

שלומי גולובינסקי

19.12.2001 / 15:01

כך עולה מהמלצה של בית ההשקעות אופק שהגיע לידי TheMarker; מעניקים למניות המלצת תשואת שוק עם מחיר יעד של 173 שקל

"המיתון הכלכלי בשווקים בהם פועלת נייר חדרה , לצד הגידול ביבוא נייר והתחרות העזה בשוק החיתולים החד פעמיים, ימשיכו לפגוע בתוצאות החברה גם ברבעונים הבאים", כך מעריך האנליסט גיא זיסר מבית ההשקעות אופק, בהמלצה פנימית שהגיעה לידי TheMarker.

באופק מעניקים למניות נייר חדרה המלצת "תשואת שוק" עם מחיר יעד של 173 שקל. מאידך, היות שנייר חדרה פועלת בתחום מסורתי של מוצרים בסיסיים, ולאור תהליך התייעלות שבו נוקטת הנהלת החברה, מעריך זיסר כי היא צפויה לחזור ולהציג צמיחה ושיפור ברווחיותה בטווח הארוך.

מהמודל שבנה זיסר עולה כי השווי התפעולי של נייר חדרה בניכוי עודף חוב על מזומן הינו 686 מיליון שקל, הגבוה בכ-5% משוויה הנוכחי של החברה בבורסה. ההערכת השווי של אופק מעניקה שווי של 99.6 מיליון דולר לחברה עצמה, 94 מיליון דולר לשווי ההחזקה בחוגלה-קימברלי (49.9%) ו-7.5 מיליון דולר להחזקה באמניר (49%), שווי שנקבע לפי העסקה האחרונה שבוצעה בחברה.

לדברי זיסר, ככלל, שוק הנייר והתאית מאופיינים במחזוריות עסקית ורגישות מובהקת לרמות הביקושים והפעילות בכלכלה העולמית. אורך כל מחזור של עליות/ירידות במחירי התאית נמשך בממוצע 4.5-5 שנים.

זיסר מציין כי הירידה במחירי התאית, שהיא החו"ג העיקרי המשמש לייצור נייר, מצביעה למעשה על ירידה בביקוש לנייר, הוא פועל בסופו של דבר לרעת החברה, הן מבחינת היקף הכמויות הנמכרות, והן מבחינת המחיר בשוק. זיסר מציין, כי במידה שדפוס ההתנהגות של מחירי התאית, יחזור על עצמו גם עתה, אנו צפויים לעוד 2-3 רבעונים של ירידה או דישדוש במחירי התאית, שכן החל מהרבעון השלישי של שנת 2000 החל בשוק התאית מחזור של ירידות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully