וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טיוגה נמחקת מן המסחר בנאסד"ק לאחר שלא עמדה בקריטריונים המינימליים

גיא ימין

19.12.2001 / 17:18

מחיקת החברה מהנאסד"ק עשויה להוביל למחיקתה מבורסת תל אביב, אלא אם תגיש החברה תשקיף בטווח של החודשיים הקרובים; ; תחל להיסחר מעבר לדלפק

הזינוק של עשרות אחוזים שרשמה בשבוע שעבר מניית טיוגה על רקע שמועות בדבר רכישתה הצפויה של החברה לא סייע לה, כך מסתבר. החל מיום המסחר הנוכחי תימחק טיוגה מן המסחר בבורסת הנאסד"ק, ותחל להיסחר מעבר לדלפק (OTC). מחיקת החברה מן המסחר יוצאת אל הפועל בעקבות העובדה שהחברה לא עמדה בקריטריונים המינימליים למסחר בנאסד"ק.

בעקבות פיגועי ה-11 בספטמבר הכריזה הנהלת הנאסד"ק על הקלות לחברות הנסחרות בבורסה ושאינן עומדות במסלולי המסחר אותם היא הגדירה. עם זאת, מחיר המניה - של פחות מ-50 סנט - והיקפי המסחר הזניחים בה לא הותירו הרבה אפשרויות. הנהלת הנאסד"ק התריעה בפני טיוגה על כוונתה למחוק את החברה מן המסחר, צעד שהוביל את הנהלת טיוגה להגיש ערעור על ההחלטה - ערעור שלצערה לא התקבל.

אין להמעיט בחשיבות ההודעה, גם אם היא לא באה כהפתעה מוחלטת. המשמעות מבחינת טיוגה היא כי המחזורים הדלילים במניה צפויים להפוך למזעריים עוד יותר, והיא תתרחק ממוקד ההתעניינות של המשקיעים, הפרטיים כמו גם המוסדיים. עתה תיסחר המניה רק בקרב ברוקרים שהם "עושי שוק" המניה.

מעבר להשלכות הכלכליות, קיימות גם השלכות רגולטוריות. טיוגה החלה להיסחר בבורסה בתל אביב בחודש יולי השנה, ומחיקתה של טיוגה מן הנאסד"ק בטווח של שנה מרישום זה תגרום גם למחיקתה מהבורסה בתל אביב. על מנת להימנע ממצב זה תיאלץ טיוגה להגיש תשקיף לבורסת תל אביב בטווח של החודשיים הקרובים.

טיוגה החלה להיסחר בבורסת הנאסד"ק לאחר שפוצלה כדיווידנד בעין של אורכית ביולי 2000. אז היה מחירה 16.9 דולר, ובשעה זו מאבדת מניית החברה 19.5% למחיר של 33 סנט, בכ-98% פחות מהמחיר לפני 19 חודשים בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully