וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רז שטינמץ מסכם את הקדנציה של משפחת שטינמץ באמפל: "אני מסכים שעבורנו לא היה מדובר בהשקעת המאה"

שלומי גולובינסקי

19.12.2001 / 18:14

מנכ"ל אמפל לאחר מכירת אמפל: "עכשיו הטיימינג הוא דווקא לקנות ולא למכור"חמש שנים וחצי לאחר שרכשה את השליטה באמפל מידי בנק הפועלים, יוצאת היום משפחת שטינמץ מההשקעה כשהיא במקרה הטוב מאוזנת. משפחת שטינמץ רכשה מבנק הפועלים באמצע מאי 1996 נתח של כ-29.6% ממניות אמפל בתמורה ל-57 מיליון דולר. העסקה שיקפה אז מחיר של 7.84 דולרים למניית אמפל, שהיום נסחרת במחיר של 6 דולרים. מאוחר יותר הגדילה משפחת שטינמץ את החזקותיה באמפל ל-51% באמצעות רכישות בנאסד"ק. רכישות אלה הורידו בכדולר את מחיר הרכישה הממוצע ששילמה המשפחה עבור המניות.אולם, בניגוד לחברת השקעות אחרת שמכר בנק הפועלים באותה עת, פועלים השקעות, לידי קבוצת שרם-פודים-קלנר, לא הצליחה משפחת שטינמץ להציף ערך. החברה לא חילקה במהלך השנים דיווידנדים, ולמעט תקופת הגאות בנאסד"ק לא הצליחה להעלות את שוויה."ניהלנו מו"מ עם מספר גופים. רצינו שתהיה המשכיות לחברה ולאנשים שעובדים בה. ליוסי מימן אין היום כזאת פלטפורמה בישראל, והוא רוצה להמשיך עם הקו הנוכחי שלה", אומר ל-TheMarker רז שטינמץ, מבעלי אמפל והמנכ"ל שלה.האם נכונות ההערכות שאתה מתכנן להוריד פרופיל בארץ?
"אמפל היא ההשקעה היחידה בישראל שיש לי בה פעילות משמעותית. המכירה היא מסיבות אישיות אך זה לא אומר שאם נמצא נכס אטרקטיווי להשקעה בישראל לא נשקיע בו. בכל מקרה, אני לא מתכנן לרדת מהארץ".בדיעבד, האם מדובר בעיתוי טוב למכירה?
"אני מניח שאם היינו מחכים שנה או שנתיים היינו מצליחים לקבל מחיר גבוה יותר. אבל בכל מקרה, ההחלטה למכור את אמפל נבעה משיקולים אישיים. מבחינתנו, עכשיו דווקא יש טיימינג לקנייה ולא למכירה".האם הופתעתם מרמת ההתעניינות של המשקיעים ברכישת החברה?
"בסך הכל זו השקעה מעניינת מאוד, וצריך לזכור שלא ביקשנו מחירים בשמיים. אנחנו מודעים למצב השוק ולקושי לגייס מימון לעסקות מעין אלה".מתי צפויה העסקה להיסגר?
"יש עדיין תהליך של דיו דיליג'נס לבצע, ואני מקווה שעד סוף חודש ינואר ייחתמו החוזים. יש לזכור שצריך לקבל אישורים גם בארץ וגם בארה"ב, כי מדובר בחברה אמריקאית".איך אתה מסכם את אמפל תחת ניהולך מאז שרכשתם אותה מבנק הפועלים?
"זה היה סוג חדש של פעילות עבורי. גם חברה ציבורית וגם תיק עם פעילויות מאוד מגוונות, שדורש זמן לימוד ארוך. בסך הכל עשינו הרבה צעדים בחברה, כמו למכור את רשת מלונות מוריה לכור ולסגור חברות מפסידות. גם הרכישות של אמפל בהיי-טק היו טובות, למרות שבשנה האחרונה האוויר התחיל לצאת מהרבה חברות. רוב ההחלטות שביצענו היו מאוד נכונות. מעבר לכך, יש תנאים מקרו כלכליים שללא ספק פגעו בשוויה של החברה".אבל בכל זאת, לא הצלחתם לייצר מהחברה ערך בשנים האחרונות?
"היו תקופות שמחיר החברה בשוק היה גבוה משמעותית מהמחיר בו רכשנו אותה. אני מסכים שעבורנו לא היה מדובר בהשקעת המאה".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully