וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתגבשת נוסחת חלוקת הבעלות בחברת הכבלים הממוזגת

ערן גבאי

20.12.2001 / 12:30

היחס למנוי דיגיטלי יהיה גבוה ב-70% ממנוי אנלוגי; כך נודע ל-TheMarker; עשוי לפגוע במעמדה של תבל בחברה הממוזגת, שכן מספר מנוייה הדיגיטליים הוא כ-26% מסך מנוייה, בעוד בערוצי זהב ובמתב הוא נאמד בכ-35%

נוסחת המיזוג המתגבשת בין בעלי המניות בחברות הכבלים תשווה למנוי דיגיטלי ערך הגבוה ב-70% מזה של מנוי אנלוגי לצורך חלוקת הבעלות בחברת הכבלים הממוזגת, כך נודע ל-TheMarker.

יחס המעניק יתרון למספר המנויים הדיגיטליים על פני מספר המנויים האנלוגיים שמביאה עמה כל חברה למיזוג - עשוי לפגוע במעמדה של תבל בחברה הממוזגת.

כיום לתבל יש כ-410 אלף מנויים, מתוכם כ-110 אלף מנויים דיגיטליים, שהם כ-26% מסך מנוייה, בעוד שאצל החברות האחרות - ערוצי זהב ומתב - כ-35% מסך מנוייהן הם דיגיטליים.

לערוצי זהב כ-460 אלף מנויים, מתוכם כ-160 אלף דיגיטליים ולמתב כ-295 אלף מנויים שמתוכם כ-105 אלף מנויים דיגיטליים.

ב-TheMarker דווח לאחרונה על תאריך יעד מוסכם למיזוג המלא של חברות הכבלים בחודש אפריל 2002. לא סביר שתבל תצליח בטווח הזמן שנותר לה עד המיזוג לסגור את את כל הפער במספר מנוייה הדיגיטליים משתי החברות האחרות.

חברות הכבלים החליטו בעבר שלא תתבצע מכירת מנויים ביניהן במסגרת נוסחת המיזוג, מאחר שקיים קושי בהערכת השווי למנוי.

עוד ידוע כי נוסחת חלוקת הבעלות בין שלוש החברות לצורך המיזוג תשקף את מספר המנויים של כל חברה, על פי היחס שננקב, וכן יחס החוב למנוי שמביאה עמה כל חברה. נטל החוב של החברה הממוזגת יסתכם בעת המיזוג בכמיליארד דולר. לא נודע היחס בין שני המרכיבים בנוסחת המיזוג, וכן לא ברור עדיין השווי למנוי שעל פיו ישוקללו שני המרכיבים.

עם זאת, ככל הנראה עומדות החברות להסכים על כך שכל חברה תעביר לחברה הממוזגת נטל חוב לפי מפתח של כ-800 דולר למנוי. יוצא איפוא שבעלי המניות בתבל, בעלת החוב הכבד ביותר כ-2.2 מיליארד שקל, יצטרכו לשאת ביתרת חוב של כ-800 מיליון שקל; מתב, בעלת החוב הקטן מבין השלוש - כ-700 מיליון שקל, תקבל זיכוי מהחברה הממוזגת, ככל הנראה בתצורה של איגרת חוב, המתקרב ל-200 מיליון שקל.

על פי יחס מיזוג של 1.7 למנוי דיגיטלי, מתקבלת חלוקת בעלים של - מתב (26%), תבל (33%) וערוצי זהב (40%), אך אם מכלילים בנוסחה את הרכישה של תבל של 35% ממניות ערוצי זהב, הרי שהחזקות תבל בחברה הממוזגת עולים ל-48%, בעוד ערוצי זהב ומתב יחזיקו כל אחת בכ-26%.

בפרסומים קודמים דווח כי יחסי ההחזקה בין בעלי המניות השונים בחברה הממוזגת יהיו: תבל (42%), ערוצי זהב (33%) ומתב (25%).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully