וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתחילים להרים את הראש? עליה של 18% בהצעות עבודה ברבעון השלישי על פי מדד אורטל

חיים ביאור

4.10.2009 / 11:32

העליות החדות ביותר בביקושים נרשמו בתחומי שירות הלקוחות, המכירות והאדמיניסטרציה



ההתאוששות במשק מתחילה לתת את אותותיה גם בתחום הביקוש לעובדים. לראשונה מתחילת 2009 חל שיפור משמעותי בנתוני הביקוש לעובדים חדשים, על פי מדד אורטל משאבי אנוש, אחת מחמש חברות כוח האדם וההשמה הגדולות במשק. ממדד החברה עולה שהרבעון השלישי של השנה עלה ב-18% לעומת הרבעון השני.



העליות החדות ביותר בביקוש לעובדים חלו בתחום שירות הלקוחות (כגון חברות הסלולר והבנקים) והמכירות - 25% ברבעון השלישי של 2009 לעומת הרבעון השני, ובתחום תפקידי המינהל (כגון מחשבים ומזכירות) - 42% לעומת הרבעון השני.



הביקוש לעובדים במפעלי תעשייה, שנפגע מאוד במהלך המשבר הכלכלי של השנה האחרונה, עלה ב-8% ברבעון השלישי, בעוד שבתחום הלוגיסטיקה לא חל שינוי. בתחומי הפיננסים (בתי השקעות, חברות ביטוח, בנקים) ירד הביקוש לעובדים חדשים ב-7%, בעוד שהביקוש למשרות ניהוליות ירד ב-4%.



ירון לובינסקי, סמנכ"ל השיווק באורטל משאבי אנוש, אמר כי "נתוני הביקוש לרבע השלישי מעודדים וכנראה מצביעים על שינוי מגמה חיובי בשוק העבודה". לדבריו, בחלק מהתחומים הביקוש מראה על שיפור והתאוששות, אך בחלק אחר, כגון מכירות, העלייה בביקוש נובעת מעונתיות והיערכות החברות לקראת החגים.



לובינסקי ציין כי אל מול נתוני הרבעון המקביל ב-2008, כאשר המשבר הכלכלי היה בתחילתו, עדיין קיימת ירידה של 17% בהיקף הביקוש לעובדים חדשים, נתון המצביע על כך שהמשק טרם חזר להיקפי הביקוש טרם פרוץ המשבר. "ייתכן שברבעון האחרון של 2009 מגמת העלייה בביקושים לעובדים במשק תגדל ובהדרגה נוכל לחזור לנתונים המתקרבים לאלו של שנת 2008".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully