עליית מחירים של 15% במשמר דוד שבשפלה

49 מגרשים בקיבוץ לשעבר נמכרו בסכום כולל של 43 מיליון ש"ח. מגרשים של כ-320 מ"ר שנמכרו לפני שנה בכ-650 אלף ש"ח נמכרים כיום ב-750 אלף ש"ח

  • משמר דוד
  • השפלה
מאת גיא ליברמן ואריק מירובסקי

ביקושים ערים למגרשים ששיווק מינהל מקרקעי ישראל ביישוב משמר דוד שבשפלה: במכרז שתוצאותיו התפרסמו אתמול נמכרו במקום 49 מגרשים בסכום כולל של 43 מיליון שקל (כולל הוצאות פיתוח). מחירי המגרשים משקפים עליית מחיר של כ-15% לעומת 2008.

משמר דוד הוא קיבוץ לשעבר, הממוקם סמוך למזכרת בתיה ומושב כרמי יוסף. לפני כשש שנים הוא נהפך ליישוב קהילתי, כאשר 30 המשפחות שהיו בו קיבלו לבעלותן את הבתים שבהם שכנו, ובתמורה החזירו כ-5,800 דונם חקלאיים ששימשו בעבר את הקיבוץ. חלק מאותן קרקעות מופשרות בשנים האחרונות על ידי המינהל, שמוציא אותן בהדרגה למכרזים לציבור.

המכרזים זוכים להצלחה גדולה, במיוחד מצד משפחות צעירות ומשפרי דיור שמחפשים מגורים כפריים בסמיכות לאזור המרכז במחירים נמוכים יותר מאזור גוש דן. הבעיה היא שעקב שוק הנדל"ן הגועש המחירים מאמירים - וזאת חשו מאות האזרחים שניגשו למכרזים האחרונים במקום, למגרשים של 300-700 מ"ר.

אתמול, כאשר התפרסמו שמות הזוכים, התברר כי מגרשים של חצי דונם נמכרו ב-900 אלף שקל (כולל הוצאות פיתוח) בממוצע ואילו מגרשים של כ-320 מ"ר נמכרו ב-750 אלף שקל (כולל הוצאות פיתוח) בממוצע. חלק מהזוכים אף רכשו יותר ממגרש אחד. מדובר בעליית מחירים של כ-15% לעומת מחירי קרקעות של 300-320 מ"ר ששווקו ביישוב במאי 2008. אז, במסגרת מכרז שכלל 88 מגרשים, התקבלו מחירים של כ-650 אלף שקל (כולל הוצאות פיתוח) למגרשים של כ-320 מ"ר.

בנוסף למכרזי המינהל שאינם מספקים את הביקושים, מתנהל על קרקעות משמר דוד גם שוק פרטי קטן, של מי שרכשו בעבר קרקעות וכעת רוצים ליהנות מעליות המחירים. אלה מציעים למכירה מגרשים של 350 מ"ר בכמיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully