וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דור כימיקלים משלימה רכישת 80% מחברת מופלפאן תמורת 45 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

23.12.2001 / 11:08

הדו"חות יאוחדו החל מהרבעון הראשון של 2002; מחזור המכירות המאוחד צפוי לעמוד על כ-800 מיליון שקל בשנה; מחזור מכירותיה של מופלפאן נאמד בכ-130 מיליון דולר בשנה; העסקה מומנה באמצעות בנקים מאיטליה ומישראל

חברת דור כימיקלים הודיעה היום על סגירת עסקת הרכישה של השליטה (80%)בחברת מופלפאן מחברת Bsell, שהחזיקה בשליטה בחברה עד כה, בתמורה ל-45 מיליון דולר. יצוין כי עם חתימת ההסכם דובר על מחיר של 58 מליון דולר. לדברי מנכ"ל דור כימיקלים, מיכאל ינובסקי, בעקבות בדיקות הנאותות שערכו בחברה ובעקבות הירידה במכירות של מופלפאן בעת ניהול המו"מ, הגיעו הצדדים להסכמה על מחיר נמוך יותר.

מחזור מכירותיה של דור כימיקלים, שיאוחד לזה של מופלפאן החל מהרבעון הראשון של 2002, צפוי להסתכם בכ-800 מיליון שקל. לדברי ינובסקי, שיפור משמעותי צפוי להיראות בתזרים המזומנים שתציג דור כימיקלים.

העסקה תמומן משני מקורות: האחד הוא הלוואות שנטלה דור ממספר בנקים בישראל, ואילו חלק הארי של העסקה ימומן על ידי מספר בנקים באיטליה.

מופלפאן עוסקת בייצור יריעות פוליפרופילן, בדומה לעיסוקו של מפעל דור פילם של דור כימיקלים, שממוקם בכרמיאל. הקבוצה מעסיקה כ-550 עובדים ב-6 מפעלים באיטליה, בלגיה ואנגליה והיא בעלת מחזור מכירות שנתי של כ-130 מיליון דולר.

כושר הייצור השנתי של קבוצת מופלפאן הוא יותר מ-120 אלף טון והיא מספקת כ-15%-20% מצריכת השוק המערב אירופאי. עם החתימה על החוזה בתחילת יולי מסרו בדור כימיקלים כי "זו העסקה החשובה ביותר שביצעה דור כימיקלים ב-30 שנות קיומה, והיא תשפיע על השורה העליונה ועל השורה התחתונה של החברה החל מהרבעון הרביעי של השנה".

דור כימיקלים סיימה את הרבעון השלישי עם רווח של 300 אלף שקל לעומת הפסד של 700 אלף שקל ברבעון המקביל. פעילות הפילם הניבה לדור כימיקלים הפסד תפעולי של 4.7 מיליון שקל לעומת הפסד של 10.4 מיליון שקל ברבעון במקביל. מכירותיה של החברה ברבעון הסתכמו 159.8 מיליון שקל - שיפור של כ-10.4% לעומת הרבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully