וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רווח הון של 34 מיליון דולר לחברה לישראל מהנפקת פרטית של חברת אנרגיה בדרום אמריקה

יורם גביזון

21.10.2009 / 9:58

חברת קלפה שבבעלותה המלאה של החברה לישראל, תקצה 25.1% ממניותיה לחברת קימפק הפרואנית תמורת 74 מ' ד'חברת קלפה (kallpa) שנמצאת בבעלותה המלאה של החברה לישראל, תקצה 25.1% ממניותיה לחברת קימפק (quimpac) הפרואנית תמורת 74 מיליון דולר, כלומר לפי שווי חברה של 220 מיליון דולר לפני ההשקעה. החברה לישראל תרשום רווח הון של 34 מיליון דולר עם השלמת העסקה הצפויה ברבעון האחרון של 2009.קלפה היא הבעלים והמפעיל של שתי טורבינות בעלות הספק כולל של 374 מגה-ווט שנמצאות באתר אחד בפרו ומקימה באתר יחידה נוספת של 192 מגה-ווט.

הסכומים שתשקיע קימפק בחברת החשמל של החברה לישראל בפרו תשמש להרחבת כושר הייצור של קלפה באתר ב-280 מגה-ווט נוספים, כך שלאחר ההרחבה יעמוד כושר הייצור של קלפה על 850 מגה-ווט.

ההסכם עם קימפק, שנסחרת בבורסה של פרו לפי שווי של 320 מיליון דולר, מותנה בתנאים מוקדמים שכוללים בין היתר סגירה פיננסית למימון פרויקט הרחבת הייצור.

החברה לישראל וקימפק חתמו על הסכמי אי תחרות, זכות סרוב הדדית, זכות הצטרפות למכירה, ומנגנון של התמחרות מסוג במבי (buy me buy you) למכירה של החזקות אחד הצדדים בחברה לצד האחר במקרה של אי הסכמה בינהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully