וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לייטסקייפ תודיע בקרוב על חוזה בהיקף של עשרות מיליוני דולרים

גתית פנקס

24.12.2001 / 11:42

כך מדווח מגזין "LightReading"; החברה מבית אי.סי.איי, מחפשת משקיע בארה"ב שיוכל לקדם את קשריה עם חברות התקשורת בצפון אמריקה; ככל הנראה, החוזה הוא לפלטפורמת ה-XDM

חטיבת לייטסקייפ של חברת אי.סי.איי טלקום תודיע בשבועות הקרובים על חוזה עם ספקית תקשורת גדולה בצפון אמריקה - כך מדווח מגזין האינטרנט "LightReading". מדובר בחוזה ששוויו עשרות מיליוני דולרים. כמו כן, עידכן המגזין כי לייטסקייפ עדיין מחפשת משקיע בארה"ב שיוכל לחזק את קשריה עם ספקיות התקשורת בצפון אמריקה.

לייטסקייפ עוסקת בפיתוח של כלי ניהול ומדידה בזמן אמת לרשתות תקשורת המבוססות על סיבים אופטיים. בלייט-רידינג לא ציינו האם החוזה הוא לפלטפורמות המסורתיות של לייטסקייפ או לפלטפורמת ה-XDM המתקדמת יותר, וההערכות הן כי מדובר בחוזה לטכנולוגיה השנייה, ה-XDM.

אם אומנם כך, הרי שיהיה זה החוזה הראשון של לייטסקייפ בצפון אמריקה. כבר במארס השנה לייטסקייפ שיחררה לשוק את גרסת ה-SONET שלה, כך שתתאים לפרוטוקול האמריקאי, ואולם מאז לא דיווחה על חוזה מכיוון שוק זה, אלא רק לפרוטוקול ה-SDH שפועל מחוץ לארה"ב.

6% מההכנסות ב-2000 - נבעו מצפון אמריקה


ערן דריאל, מנכ"ל לייטסקייפ, אמר לנו במארס כי החברה ביצעה מכירה ראשונה לחברת תקשורת צפון אמריקאית, ודובר מטעם החברה הוסיף כי זהות חברת התקשורת תיוודע בקרוב. ואולם, הדבר לא קרה בתשעת החודשים שחלפו.

פלטפורמת ה-XDM מיועדת לפתור עומסים ברשת התמסורת, והיא מאפשרת למפעילי תקשורת דרך חסכונית לספק למנויים תמיכה רבת שירותים בפס רחב ללא דרישה להשקעה ראשונית משמעותית במספר מערכות נפרדות. ה-XDM הינו פלטפורמה רב תכליתית המאפשרת שירותי קול, וידיאו ומידע בו-זמנית, ואשר ניתנת לשדרוג בעלות נמוכה לקצבים של 10Gbps. בשנה שעברה נבעו 6% מהכנסות לייטסקייפ מצפון אמריקה.

ללייטסקייפ של אי.סי.איי (הנסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 450 מיליון דולר) בסיס לקוחות גדול מחוץ לארה"ב, הכולל מפעילי רשתות תקשורת גדולים כגון דויטשה טלקום, וודאפון (מנסמן), צ'יינה טלקום ו-NTL. החוזה הראשון המסחרי למערכת ה-XDM עליו חתמה לייטסקייפ היה בשווי של 20 מיליון דולר עם מנסמן הגרמנית, עבור מערכת מבוססת SDH הנהוגה באירופה.

גור: לייטסקייפ מחפשת משקיע חיצוני-אסטרטגי


עידו גור, סמנכ"ל השיווק של לייטסקייפ, צוטט בלייט-רידינג כמי שאומר שהחברה תיכננה לבצע הנפקה ראשונית לציבור, אולם נאלצה לבטל את התוכנית לאור המצב הכלכלי. ואולם כיום, לאחר שלייטסקייפ דיווחה על רווח תפעולי ותזרים מזומנים חיובי, היא מחפשת משקיע חיצוני.

בלייט רידינג יודעים לעדכן כי לא מדובר במשקיע לצורכי מימון מתוך רצון להתרחבות מהירה, אלא דווקא משקיע שיוכל לחזק את הקשרים בינה לבין ספקיות התקשורת בצפון אמריקה. "אנחנו לא ממש צריכים את הכסף", אמר גור, "מה שאנחנו צריכים זה שותף אסטרטגי עם כסף חכם", אמר. לא ניתן היה להשיג את תגובת אי.סי.איי או לייטסקייפ.

ברבעון השלישי של השנה דיווחה לייטסקייפ על הכנסות של 53.6 מיליון דולר - בהשוואה ל-55.1 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-70.1 מיליון דולר בתקופת הזמן המקבילה. על רקע שיפור בתהליך הייצור, הגדלת מכירות ה-XDM והגדלת החדירה לאירופה, הודיעה לייטסקייפ ברבעון השלישי כי הרווח הגולמי שלה השתפר ל-21.5 מיליון דולר. בניטרול פריטים חד פעמיים, החברה דיווחה על רווח תפעולי של 100 אלף דולר ברבעון השלישי - שיפור מהיר מהפסד של 4.1 מיליון דולר עליו דיווחה ברבעון השני של השנה. ברבעון המקביל דיווחה החברה על רווח תפעולי של לא פחות מ-7 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully