וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב פרי מעוניין לעזוב את סלקום בתוך שבועות בודדים

איתן אבריאל

25.12.2001 / 12:34

כך נודע ל-TheMarker; בעלי המניות מתכנסים בניסיון להשאירו; הערכות: פרי מעוניין לפרוש בשיא העסקי של סלקום; תגובת פרי: "אם אחליט לעזוב, אודיע על כך בצורה מסודרת"

מנכ"ל סלקום, יעקב פרי, מעוניין לעזוב את החברה בתוך שבועות בודדים, והעביר את עמדתו לבעלי המניות העיקריים, כך נודע ל-TheMarker. בעלי המניות בחברה, ובעיקר האחים ספרא המחזיקים בה ב-35%, מעוניינים שפרי יישאר בחברה, והם מקיימים בימים אלה מגעים ביניהם כדי למצוא דרכים להשאירו בתפקיד המנכ"ל למספר שנים נוספות. עמדתו של יו"ר סלקום, שלמה פיוטרקובסקי, לא ידועה. בתגובה לידיעה אמר פרי כי הוא לא מוסר פרטים בעניין והוסיף כי "אם אחליט לעזוב, אודיע על כך בצורה מסודרת".

מקורות המקורבים לסלקום העריכו כי החלטתו של פרי לעזוב את החברה נובעת משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא העובדה שבסוף חודש ינואר ימלאו 3 שנים מאז קיבלו פרי ובכירים נוספים בסלקום מענקי הישארות שהוקצו להם. בפועל, הועמדו לפרי ולבכירים הלוואות על ידי החברה, והלוואות אלה יהפכו בינואר 2002 למענקים. בנוסף, יגיע בקרוב מועד ה"vesting" הראשון בתוכנית האופציות שהוענקו לבכירים, וגם מכך עשוי פרי ליהנות מאחר שבחברה הפעילו מנגנון שערוך לאופציות גם במקרה של אי הנפקת החברה בבורסה. פרי אישר את דבר קיומה של ההלוואה מלפני 3 שנים ואת העובדה כי בינואר היא תהפוך למענק.

על פי המקורבים, הסיבה השנייה לעזיבתו של פרי היא רצונו לפרוש מהחברה בשיא העסקי של החברה. סלקום היא כיום גם חברת התקשרות הסלולרית הגדולה בישראל וגם היחידה שרושמת רווח נקי מדי רבעון. ואולם, גורמים בענף התקשרות בישראל מעריכים כי הצמיחה המהירה של סלקום עומדת להסתיים, על רקע הרוויה בשוק הסלולרי הישראלי מחד גיסא, וההשקעות הגדולות שעל סלקום לבצע לצורך המעבר לטכנולוגיית GSM מאידך גיסא.

במקביל להערכות בדבר העזיבה המיידית של פרי, החלו בקרב עובדי סלקום ספקולציות לגבי זהות המחליפים האפשריים שלו. מבין אנשי סלקום נהנה כיום סמנכ"ל השיווק, אורן מוסט, ממעמד מוביל, ההופך אותו למועמד טבעי, ואולם בחברה מעריכים דווקא כי אם לא יצליחו בעלי המניות לשכנע את פרי להישאר, הם יעדיפו לגייס דמות בכירה מאוד מחוץ לחברה.

לגבי כיוון פניו של פרי לאחר כהונתו בסלקום, ישנם בימים אלה רק ספקולציות ושמועות, שבין השאר כוללות שיתוף פעולה עם הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין-שחק, ועם בכיר השב"כ לשעבר, יוסי גינוסר, בתחום האבטחה, כמו גם על מעורבות אפשרית בנציגות המקומית של חברת התעופה האמריקאית בואינג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully