וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איזי פורקס: שבוע הריביות הסתיים ללא הפתעות

TheMarker Online

8.11.2009 / 12:05

מחירי אונקיות הזהב שברו שיא של כל הזמנים במהלך השבוע החולף כאשר נגעו ברמה של 1,100 דולר לאונקייההשבוע החולף התאפיין בהחלטות ריבית רבות אשר בסופו מלבד אוסטרליה כל יתר המחליטות הותירו את הריבית על רמתה הנוכחית. אולם, השטר הירוק נחלש השבוע מול מרבית המטבעות העיקריים בעיקר נוכח עליות השערים בשווקים הפיננסים ומדיניות פיסקאלית האומרת כי קצב רכישות האג"ח לא יורחב בקרוב.מבחינה כלכלית פורסמו נתוני מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור מעל הצפי המוקדם והדבר אותת על התאוששותה של הכלכלה המקומית. גם נתון מכירות בתים קיימים יצא גבוה מהערכות המוקדמות ותרם לאווירה האופטימית בשווקים הפיננסים שגרמו למרבית הסוחרים למכור את הדולר בעל הריבית הנמוכה הנחשב להגנתי.באמצע השבוע הותיר הפד את הריבית על רמתה הנוכחית והוסיף כי היא צפויה להישאר ללא שינוי זמן לא מועט. אמירה זו לא סיפקה תירוץ למרבית הסוחרים לרכוש את השטר הירוק.לקראת סוף השבוע פורסמו נתוני האבטלה בארה"ב ה-non farm payrolls נתון זה הצביע על עלייה גבוהה מהצפי במספר המשרות שנגרעו מהמשק ללא המגזר החקלאי אך ביחס לחודש קודם נרשם נתון טוב יותר אך האכזבה הגדולה הגיע משיעור האבטלה בארה"ב שעלה ל-10.2% זוהי הרמה הגבוהה ביותר מזה כ-26 שנה.נתונים אלו הגבירו את החששות מפני קצב היציאה של המשק מהמשבר וחיזקו את המטבע האמריקני בעל הריבית הנמוכה אשר נחשב להגנתי. השבוע אמורים להתפרסם נתוני תקציב הפד, מדד המחירים לצרכן בחישוב שנתי ונתון מאזן הסחר.הנפט נסחר בתנודתיות השבוע. נתון המלאים השבועי הצביע על ירידה במלאי החביות דבר אשר אותת כי מתגברת צריכת הזהב השחור והדבר תרם להתחזקות הנפט למעל ל-80 דולר שוב. אך התחזקות הדולר לקראת סוף השבוע ונתוני התעסוקה המאכזבים הורידו מהביקוש העתידי לנפט ומחירו ירד לרמה של 77.60 דולר.מחירי אונקיות הזהב שברו שיא של כל הזמנים במהלך השבוע החולף כאשר נגעו ברמה של 1,100 דולר לאונקייה.העלייה במחירי הזהב נבעה הן מעליות השערים בשווקים הפיננסים אשר לוו בעלייה במפלס האופטימיות הגלובלית והן מחשש להתפרצות אינפלציונית בעתיד הנראה לעין אשר גורם למרבית הסוחרים להעדיף את אלטרנטיבת הסחורות על פני המטבעות גורם נוסף שתומך במחיר הנפט הוא חוסר הוודאות הגבוהה לגבי התאוששות הכלכלה האמריקאית.

מה מצפה לנו השבועלאחר שבאיזי פורקס העריכו בשבוע שעבר שהמגמה בוול סטריט השתנתה והפסימיות חזרה לשלוט התבדו, כך שלאחר שבוע אחד בלבד של ירידה בשערי המדדים המובילים בוול סטריט הבורסה חזרה להתחזק.השבוע יחסית דליל בנתונים כלכליים משמעותיים ביחס לשבוע שעבר. ביום שני התפוקה התעשייתית בגרמניה תמשוך את מירב תשומת הלב וביום שלישי יתפרסם בגוש היורו הסנטימנט הכלכלי. ביום רביעי מספר בנקים מובילים כולל הבנק המרכזי בגוש היורו והבנק הפדרלי יהיו סגורים מה שיכול לבשר על מחזורים נמוכים בשוק המט"ח אך באנגליה יתפרסמו נתוני התעסוקה יחד עם דו"ח האינפלציה החודשי ונאום של נגיד הבנק המרכזי קינג.ביום חמישי לפנות בוקר נקבל את נתוני התעסוקה באוסטרליה ולקראת הצהריים תתפרסם התפוקה התעשייתית בגוש היורו. עוד ביום חמישי יתפרסמו נתוני התעסוקה השבועיים בארה"ב ונשיא הבנק המרכזי בגוש היורו ישא נאום בוועידה כלכלית בפרנקפורט בשעות הערב. ביום שישי נקבל את התמ"ג בגוש היורו ואת מאזן הסחר בארה"ב.eur/usdהיורו התחזק מול השטר הירוק במהלך השבוע החולף כחלק מחולשתו של הגלובלית של המטבע האמריקני. הבנק המרכזי של גוש היורו הותיר את הריבית על כנה ברמה של 1.00% כצפוי במהלך השבוע והנגיד טרישה דיבר שוב על התייצבותה של הכלכלה המקומית ועל אמונתו בה.עוד הוסיף טרישה כי הבנק לא מתכוון להרחיב את תכנית הרכישות שלו מעבר למועד המתוכנן ב-15 בדצמבר והדבר רק הגביר את קצב קנייתו של היורו. נתון מדד המחירים ליצרן התפרסם השבוע מתחת לצפי המוקדם אולם לא זכה להתייחסות משמעותית בקרב מרבית הסוחרים.נתון מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים הפתיע לטובה בניגוד לנתון המכירות הקמעונאיות שאכזב. לקראת סוף השבוע פורסמו נתוני מאזן הסחר בצרפת מעל הערכות המוקדמות ובתוספת עליות השערים בשווקים הפיננסים המשיכו את המומנטום החיובי של המטבע האירופאי. בשבוע הקרוב צפוי להתפרסם נתון הייצור התעשייתי וסנטימנט הצרכנים בגרמניה כמו גם נתון התמ"ג המקדים.ההיבט הטכניהלחץ כלפי מטה על היורו צפוי להימשך. מהלך מתחת ל-1.47 ילמד על כניסה למגמת ירידה. לטווח הקצר, מבחן תמיכה ב-1.482. תמיכה תשמר סיכוי לעלייה. התנגדות לטווח הקצר ב-1.493. מהלך מעל שער זה יאשר את התחדשות מגמת העלייה.usd/ilsהדולר התחזק במרבית השבוע מול השקל המקומי ואף חצה את רמת ההתנגדות של 3.80 למולו אולם, לקראת סופו של שבוע המסחר כאשר האווירה האופטימית שררה במרבית השווקים הפיננסים נחלש הדולר באופן גורף מול סל המטבעות ולא פסח על השקל המקומי והצמד סגר את שבוע המסחר סביב אותן רמות שבהן הוא פתח את השבוע.הותרת הריבית הדולרית על כנה ורמיזתו של ברננקי כי רמת ריבית זו תיוותר לאורך זמן מעלים את הערכות כי פערי הריבית בין המטבע האמריקני לזה הישראלי יצטמצמו בקרוב לאור התגברות לחצי האינפלציה בישראל והצפי להעלאת ריבית בתקופת הזמן הנראית לעין.ההיבט הטכניהדולר נסחר בשבוע שחלף בין רמות התמיכה (3.73) וההתנגדות (3.82) כאשר המהלך המשמעותי האחרון היה המהלך מעל 3.73. התמיכה מעל 3.73 הותירה את הדולר במסלול מגמת העליה המתהווה. כפי שצוין בשבוע שעבר, מהלך מעל 3.82 יאשר את המשך מגמת העלייה.מהלך מתחת ל-3.73 יחזיר את הדולר למגמת ירידה. ניתן לצפות לתמיכה מעל 3.73 ובאופן כללי להמשך עליה. לטווח הקצר אפשרית תנודתיות בין 3.82 ל-3.73.צמד מעניין לשבוע הקרוב, לסוחרים שבינינו
xau/usdהזהב הצליח לפרוץ את רמת ההתנגדות ב-1,070 דולר לאונקייה והמשיך להתחזק עד לרמת ההתנגדות המסתמנת לטווח הקצר ב-1,100 דולר לאונקייה. התחזקות הזהב נמשכת בכל טווחי הזמן ולאור מחירי השיא שלו שנשברים בתקופה האחרונה קשה לדעת עד להיכן התחזקות זו תביא את מחירו של הזהב.תמיכה ראשונה לטווח הקצר נמצאת ב-1,085 דולר לאונקייה ותמיכה משמעותית יותר ב-1,070 דולר לאונקייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully