וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המכתבים למאות מגמלאי בנק ישראל בדרך: "החזירו את השכר הלא חוקי שקיבלתם"

מוטי בסוק

8.11.2009 / 19:29

לפי הערכות, העובדים יצטרכו להשיב לקופת הבנק מעל ל- 50 מיליון שקלבנק ישראל ישלח בעוד כשבועיים מכתבים לכ- 300 - 200 גמלאים בבנק, ביניהם חברי הנהלה בכירים לשעבר ויודיע להם כי הם חייבים להחזיר כספים בהיקף של עשרות אלפי שקלים בגין שכר לא חוקי שקיבלו בין 1998 - 2005. לפי הערכות, העובדים יצטרכו להשיב לקופת בנק ישראל מעל ל-50 מיליון שקל.

בנק ישראל שלח בשבוע שעבר מכתבים ל- 400 מעובדי בנק ישראל שפרשו לגמלאות לפני 98' והודיע להם כי לפי הבדיקות שעשה הם לא יידרשו להחזיר כספים לבנק. על המכתבים לגמלאים חתומים מנכ"ל בנק ישראל, חזי כאלו, וראש משאבי אנוש בבנק, רפי לנקרי.

המכתבים נשלחו בהתאם לפסק בוררות, בין בנק ישראל והאוצר, שנתן שופט בית הדין לעבודה, אייל אברהמי, באוגוסט. אברהמי גם קבע את כללי ההשבה, לפיהם כספים שניתנו לעובדי בנק ישראל שלא כדין עד 98' לא יוחזרו. גמלאים שייקבע כי קיבלו כספים לכאורה שלא כדין בין 1998 ל-2005 ולא יסכימו עם ההחלטה, יוכלו לערער עליה ולעבור שימוע באגף הממונה על השכר באוצר.עובדים שיקבלו את ההחלטה להחזר כספים שקיבלו שלא כדין, יוכלו ליהנות מפריסת תשלומים, כפוף לגובה הסכום שיצטרכו להשיב. ההערכות הן כי יהיו בכירים בבנק ישראל שפרשו בשנים 2005-1998 שיצטרכו להשיב סכומים של מאות רבות של אלפי שקלים, ואולי אף למעלה מכך. הסכום המינימילי להשבה יהיה עשרות אלפי שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully