וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יישום תכנית ההתייעלות בדלתא גליל העביר את החברה לרווח תפעולי של 8.5 מיליון דולר

ואדים סבידרסקי

10.11.2009 / 15:02

החברה קיצצה בהוצאות התפעול ופיצתה על ירידה של 3% במכירות; התזרים השוטף עלה ל-16.5 מיליון דולר



חברת דלתא גליל פירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2009 אשר מצביעים על שיפור בתוצאות העסקיות של החברה. למרות ירידה של 3% בהכנסות ל-162.5 מיליון דולר ברבעון המקביל, הציגה דלתא רווח נקי של 6.4 מיליון דולר לעומת הפסד של 4.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של דלתא הסתכם ברבעון השלישי ב-8.5 מיליון דולר לעומת איזון תפעולי ברבעון המקביל.



חשוב יותר מהרווח החשבונאי, דלתא מציגה תזרים מזומנים חזק מפעילות שוטפת של 16.5 מיליון דולר לעומת הוצאת מזומנים של 6 מיליון דולר. בסיכום 9 החודשים הראשונים של 2009 ייצרה החברה מזומנים בהיקף של 24.5 מיליון דולר לעומת 2.8 מיליון דולר בלבד בתקופה המקבילה.



השיפור בתוצאות תאם את ציפיות החברה והושג עקב יישום צעדי התייעלות ותוכנית הארגון מחדש עליה הכריזה החברה בסוף 2008. צעדים אלו כללו ירידה בתקורות (הוצאות קבועות), שיפור האספקות בזמן ללקוחות, הקטנת עלויות הכשל, שיפור ניהול המלאי והגדלת גלגול המלאי, גידול במכירות של חזיות והטמעת הפעילות שנרכשה מגיבור (יצרנית ומשווקת של גרביים אשר נכסיה וחלק מפעילותה נרכשו על ידי דלתא באפריל 2009).



ברבעון השלישי רשמה דלתא הוצאות ארגון מחדש של 500 אלף דולר עבור שדרוג מערכות המחשב ועבור 40 עובדים שיפוטרו. במקביל קטנו הוצאות המימון ב-48% ל-1.4 מיליון דולר בשל ירידה בשיעור ריבית הלייבור וקיטון בהיקף האשראי שהחברה מקבלת מהבנק. תהליך התייעלות גרם לצניחה של 16% בהוצאות המכירה והשיווק שהסתכמו ב-17.5 מיליון דולר ברבעון השלישי 2009, ובסך הכל ירידה של 15% בכל הוצאות התפעול שהסתכמו ב-23 מיליון דולר.



קבוצת דלתא עוסקת בעיצוב, פיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי הלבשה תחתונה וגרביים. החברה מעצבת ומפתחת את מוצריה בעיקר בישראל ובארה"ב, בעוד שהייצור נעשה בעיקר במפעליה במזרח התיכון, במזרח הרחוק והן באמצעות קבלני משנה באותם מקומות. מרבית התוצרת של דלתא (88%) מיועדת ליצוא, במיוחד לארה"ב ובריטניה. דלתא מדווחת שבמונחי מטבעות מקומיים המכירות נותרו כמעט ללא שינוי.



מאחר שדלתא מוכרת את מרבית תוצרתה לחו"ל היא חשופה לשינויים בשערי החליפין. במהלך הרבעון השלישי של 2009 נרשם שיפור בתוצאות הפעילות לעומת הרבעון המקביל, זאת חרף קיטון במכירות החברה שנבע מהמשך המיתון בכל שווקי המכירה כחלק מהמשבר הפיננסי שהחל ב-2008.



מדיניות המלאי הזהירה אצל מרבית לקוחות החברה הובילה לירידה של 4% בכמות הנמכרת בארה"ב ולירידה של 8% (במונחים דולריים) בישראל לעומת הרבעון המקביל. עם זאת, במונחים שקליים המכירות בישראל גדלו ב-1%.



החברה נשלטת ומנוהלת על ידי אייזיק דבח, שבאוגוסט 2009 ויתר על כהונתו כיושב ראש הדירקטוריון לטובת תפקידו כמנכ"ל הקבוצה. אייזיק דבח הפך לבעל השליטה בדלתא במחצית 2007 לאחר שקנה מניות מדב לאוטמן. בינואר ובמרץ 2009, רכש דבח את המניות הנוספות כך שאחוז אחזקתו בחברה גדל ל-54%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully