וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים ברוקרא'ז: ג'יטיסי פולין פרסמה דו"חות פושרים לרבעון השלישי של 2009

TheMarker Online

12.11.2009 / 9:13

בשורה התחתונה החברה מדווחת על העמקת ההפסד אשר עומד על 34 מיליון יורו ברבעון הנוכחי. האשם ? שערוך מטה של הנכסים בהיקף של 43.8 מיליון יורופרסמה דו"חות פושרים לרבעון השלישי של 2009. בשורה התחתונה החברה מדווחת על העמקת ההפסד אשר עומד על 34 מיליון יורו ברבעון הנוכחי. האשם ? שערוך מטה של הנכסים בהיקף של 43.8 מיליון יורו.שיפור בהכנסות במניבים, ממשיכה השחיקה במגורים. החברה מדווחת על הכנסות של 22.1 מיליון יורו מנכסים מניבים ברבעון, שיפור קל לעומת שני הרבעונים החולפים. פעילות המגורים ממשיכה להישחק בהכנסות, עם הכנסות של 11.2 מיליון יורו בלבד ברבעון הנוכחי.עלייה בשיעורי ההיוון הובילה להפסד חשבונאי. שערוך הנכסים מטה ממשיך להוות המשקולת העיקרית בתוצאות החברה. החברה מחקה 43.8 מיליון יורו ברבעון הנוכחי בשל העלאת שיעורי ההיוון מחוץ לפולין ב-0.2% ועדכון תחזיות שכר הדירה העתידיות. בכך מתקרבים שיעורי ההיוון בספרי החברה לאלו שבהערכת השווי של כלל פיננסים.אבירן רביבו, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז': "להערכתנו, מעגל העלייה בשיעורי ההיוון קרוב למיצוי. אנו חוזרים על הערכתנו המוקדמת כי ברבעונים הקרובים נחזה בהתייצבות בשיעורי ההיוון על נכסי החברה עם הירידה בפרמיות הסיכון באזור וחזרה הדרגתית של הנזילות לשוק".שיפור מסוים בשיעור הנכסים הפנויים. שיעור הנכסים הפנויים בפולין שומר על רמה נמוכה של 2% בלבד ותואם למצב המקרו כלכלי המשופר במדינה. מחוץ לפולין שיעור הנכסים הפנויים גבוה בהרבה ועומד על 19%.עם זאת, מדובר בירידה לעומת שיעור נכסים פנויים של 21% ברבעון החולף ודומה כי לאט ובזהירות החברה מצליחה להשכיר את הנכסים שהושלמו בחודשים האחרונים.האתגר המרכזי בעינו - מימוש מוצלח של תיק הנכסים בהקמה. ג'יטיסי מתעתדת להזרים לשוק בשנתיים הקרובות לא פחות מ-290 אלף מ"ר של נכסים מסחריים. הנכסים שיכנסו להנבה במחצית השנייה של השנה מושכרים ברובם (80%-100%), והפוקוס עובר לתיק הנכסים הצפוי להיות מושלם ב-2010.בניגוד לרבות ממתחרותיה החברה נהנית מנזילות גבוהה התומכת בפיתוח תיק הנכסים בקצב סביר.
התזרים החיובי מפעילות שוטפת ממשיך לבלוט לטובה. החברה ממשיכה לייצר מזומנים מפעילות שוטפת, רבעון שני ברציפות.ברבעון זה עמד התזרים על 25 מיליון יורו, כפול מהתזרים שהציגה החברה ברבעון החולף.
מודל השווי לקרדן נותר בעינו. "נזכיר כי במודל השווי לקרדן הענקנו לג'יטיסי פולין מחיר יעד של 5.4 יורו למניה, מתחת למחירה בשוק כיום", אומר רביבו.לסיכום, השורה התחתונה נצבעת שוב באדום בשל שיערוך הנכסים, אך החברה שומרת על יציבות תפעולית נאה בליבת הפעילות שלה - הנכסים המניביםהאתגר המרכזי בעינו - מימוש מוצלח של תיק הנכסים בהקמה של החברה בסביבה מורכבת.נותרים "בתשואת יתר". נפרסם עדכון מלא לקרדן לאחר דו"חות הרבעון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully