וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החמישיה הפותחת של סולומון ל-2002: טבע, מי עדן, דלק קידוחים, הדר ו-ECI

שלומי גולובינסקי

26.12.2001 / 9:10

מעריכים: שוק המניות יניב בשנה הבאה תשואות עודפות על האפיקים הסולדיים; מדד המעו"ף יגיע ל-505 נקודות בסוף השנה הבאה


שנת 2001 מסתיימת כאשר המשק הישראלי נמצא במצב של חוסר ודאות לגבי העתיד. שני הגורמים העיקריים למצב זה הם המצב המדיני-בטחוני בארץ ומצב שוקי ההון והכלכלה האמריקאים.

בסולומון שוקי הון מציינים כי מאחר ששוקי המניות נוטים להקדים את הכלכלה בהתפתחויות (לטוב ולרע), ניתן לצפות לשינוי חיובי בבורסות העולם (וגם בישראל) מספר חודשים לפני הסנוניות הראשונות לחידוש הצמיחה.

השאלה המרכזית העומדת לפנינו, אומרים בסולומון, היא האם ההתאוששות הכלכלית אכן תגיע במחצית השנייה של שנת 2002, אם לאו. בסולומון סבורים כי מצב חוסר הוודאות הנוכחי מדגיש יותר מתמיד, ובצורה ברורה, את הצורך בסלקטיוויות רבה בבחינת השקעות בתקופה הקרובה.

לאור שערי הריבית הנמוכים והגידול באטרקטיוויות המניות (במיוחד לטווח הארוך), צופים בסולומון כי שוק המניות הישראלי בשנת 2002 יניב תשואות עודפות על האפיקים הסולידיים (שלא כמו בשנת 2001).

תחזית חברת סולומון שוקי-הון לרמות המדדים המובילים בסוף השנה הבאה היא כי מדד ת"א 25 יגיע לרמה של 505 נקודות, לעומת 445 נקודות היום, ואילו מדד ת"א 100 ייעצר ברמה של 510 נקודות, לעומת רמה של 431 נקודות היום. חמש המניות המומלצות של סולומון שוקי הון לשנת 2002 הן טבע , מי עדן , דלק קידוחים , הדר ואי.סי.איי .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully