וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.סי.טל היא המניה הישראלית בחו"ל הפופולרית ביותר בקרב קרנות הנאמנות

שלומי גולובינסקי

26.12.2001 / 12:05

עוד עולה מהסקר של מיטב כי סך אחזקות קרנות הנאמנות במניות נור טכנולוגיות הוא 7.2%, ואילו בסיליקום מחזיקות הקרנות ב-6.8% מהון המניות


המניה הפופולרית ביותר בקרב מנהלי הקרנות מבין כל המניות הישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל, במונחים של שווי האחזקות הכולל בה, היא אי.סי.טל . זאת, לאחר שהדיחה את רדוור שהחזיקה עד כה בבכורה. כך עולה מבדיקה שערכה חברת מיטב.

שווי השוק המצטבר של אי.סי.טל אצל כל מנהלי הקרנות בישראל הינו כ-31 מיליון שקל. מניה זו מופיעה בשלישייה המובילה אצל 4 מתוך 9 מנהלי הקרנות הגדולים. אחריה - רדוואר, אמ סיסטמס , טי.טי.אי וצ'ק פוינט . האחזקות של כולן הינן בשווי שוק דומה הנע בין 20 מיליון שקל ל-23 מיליון שקל.

במיטב מדגישים כי שווי האחזקות של 5 המניות המובילות, נכון לסוף ספטמבר, הוא 116 מיליון שקל בלבד לעומת 180 מיליון שקל בסוף יוני. בסוף שנת 2000 היה שווי השוק של 5 המניות המובילות כ-305 מיליון שקל. זוהי ירידת שווי של יותר מ-60% מאז תחילת השנה. ירידה זו נובעת מהירידות החדות בנאסד"ק ומפדיונות בקרנות ההיי-טק שנאלצו להיפרד מחלק מאחזקותיהן.

עוד עולה מהבדיקה כי בשורה ארוכה של מניות ישראליות בחו"ל מחזיקות קרנות הנאמנות חלק לא קטן מההון הרשום למסחר. כך, למשל, סך אחזקות קרנות הנאמנות במניות נור טכנולוגיות מגיע ל-7.2% ובסיליקום מגיע סך האחזקות ל-6.8%.

במיטב מציינים, כי באופן טבעי, ככל ששווי השוק של החברות גדול יותר, כך אחוז האחזקות של קרנות הנאמנות בהן מתוך ההון הרשום למסחר הוא נמוך יותר עד כדי שולי. למשל: במניית אורבוטק מחזיקות קרנות הנאמנות רק 0.5% מההון הרשום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully