וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוני קפלן: המדינה מאבדת מיליארד וחצי שקל בשנה בשל פרצות במערכת המיסוי

26.12.2001 / 13:02

לדברי נציב מס הכנסה הפורש, הוא החליט לעזוב את תפקידו מאחר שהוא יודע כי שר האוצר אינו מעוניין בו; מברך על מינוי מחליפתו, טלי ירון-אלדר הנציב הפורש אמר שהיה מעורב בבחירה של מחליפתו, טלי ירון-אלדר, ולדבריו מדובר במינוי מקצועי-איכותי והוא מברך עליו.

נציב מס הכנסה הפורש, יוני קפלן, מעריך שההון השחור בישראל מגיע ל-50 מיליארד שקל, ושקצב הגידול שלו מגיע למיליארד שקל בשנה.

במסיבת עיתונאים לרגל סיום תפקידו אמר קפלן כי השנה הקרובה תהיה שנה גרועה לגביית מס הכנסה. לדבריו, השנה החולפת תסתיים ברמת גבייה של כ-85 מיליארד שקל, ובשנה הקרובה תפחת הגבייה של מס הכנסה ב-5 מיליארד שקל לפחות.

קפלן אומר כי יש פרצות במערכת המיסוי הקיימת, ושבגללן מאבדת המדינה הכנסות בהיקף של כמיליארד וחצי שקל לשנה. הוא ממליץ לממשלה לעבור לשיטת המיסוי הפרסונלית, במקום השיטה האזורית הקיימת כיום. בנוסף, הוא אומר כי הניח על שולחן הממשלה 20 המלצות לשינויים בתקנות ובחוקים כדי לשפר את האכיפה, והוא ממליץ לעיין בהן בהקדם ולקדם אותן.

יוני קפלן אומר שאם מבקשת הממשלה להאיץ את קצב הצמיחה ולצמצם את תקופת המיתון, עליה להחליט לאלתר להפחית את המיסוי על העבודה, ובמקביל, להרחיב את בסיס המס באמצעות גביית מסים מנכסים פיננסיים ובבורסה.

לדברי קפלן, הוא עוזב את תפקידו ברגשות מעורבים, ומציין שלו רצה בכך היה יכול להישאר בתפקידו, וזאת בהסתמך על חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה. ואולם, מאחר שהוא יודע ששר האוצר אינו מעוניין בו עוד, החליט לעזוב את התפקיד.

הנציב הפורש אמר שהיה מעורב בבחירה של מחליפתו, טלי ירון-אלדר, ולדבריו מדובר במינוי מקצועי-איכותי והוא מברך עליו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully